V Prachaticích nejdál doskočil Petr Donát

Prachatice - Třetí ročník Rallye Prachatice, který byl zároveň čtvrtým závodem Poháru České republiky, ovládl Jiří Hendrich se spolujezdcem Danielem Hendrichem s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI. Po 12 rychlostních zkouškách měla vítězná posádka na VW Polo Jana Dohnala náskok 93 vteřin.

Vítězové vyhráli 7 RZ a od začátku do konce před sebe nikoho nepustili.

Oraganizátoři vypsali také soutěž o nejdelší skok. Za let vzduchem dlouhý 21 metrů si pohár odnesl Petr Donát s vozem VW Golf.

Závod jel i jeden vůz specifikace WRC. Karlu Mackovi se ale s jeho podomácku vyrobenou Toyotou Corollou WRC 98 příliš nedařilo. Skončil až na 14. místě.

Pořadatelé byli s průběhem rallye spokojeni. "Vše proběhlo, jak mělo. Neměli jsme jediný problém," uvedl ředitel závodu Karel Švec. Pro příští rok se pokusí najít pro svůj podnik jiný termín, aby nalákali více soutěžících i diváků. Startovalo jen 36 vozů a do cíle jich dojelo pouze 26.

Výsledky Rallye Prachatice: 1. Hendrich (třída SA4 - Mitsubishi Lancer) 1:22:13.6 hodiny, 2. Dohnal (SA1 VW Polo) -1:33.7 minuty, 3. Veselý (SA1 Škoda Felicia) -4:48.7, 4. Šebesta (SA3 Ford Escort) -5:04.9, 5. Mareš (SA1 - Škoda Felicia) -5:31.2, 6. Čonka (SA1 - Škoda Felicia) -6:04.1, 7. Donát (SA3 - VW Golf) -6:23.2, 8. Habart (HA2 - Škoda 120 S) -6:47.6, 9. Marek (SA3 - Nissan Sunny) -7:31.7, 10. Votava (SA1 - Škoda Felicia) -8:02.4, 14. Macek (Toyota Corolla WRC) -10:26.4.