Rickardssonovi chybí k titulu osm bodů

Bydhošť - Australan Jason Crump vyhrál předposlední závod mistrovství světa na ploché dráze, Grand Prix Polska v Bydhošti. Ve finálové jízdě porazil někdejší juniorský mistr světa vedoucího muže seriálu Tonyho Rickardssona ze Švédska, jeho krajana Petera Karlssona a vítěze z předchozího závodu v Praze Billyho Hamilla z USA. Crump se posunul na celkové druhé místo, ale na Rickardssona ztrácí plných 18 bodů. Trojnásobný mistr světa je na nejlepší cestě přidat do sbírky čtvrtý triumf v kariéře a v závěrečném závodě 29. září před domácím publikem na olympijském stadiónu ve Stockholmu mu k tomu stačí získat alespoň osm bodů, což představuje deváté místo.

Pro domácí Poláky skončil závod fiaskem, z pětice jezdců si nikdo neproklestil cestu mezi nejlepší osmičku a zklamáním bylo především deváté místo horkého favorita a před bydhošťským závodem druhého muže průběžného pořadí Tomasze Golloba.

Na startu se objevil i český jezdec Antonín Kasper, který na poslední chvíli nahradil zraněného Chrise Louise. Brita na start nepustily problémy s ramenem. Kasper ke třem bodům z předchozí české GP přidal dalších pět. Zkušený český plochodrážník absolvoval pět jízd, v nichž dvakrát skončil na druhém místě, na lepší než 16. pozici to však v konečném účtování nestačilo.

Výsledky: 1. Crump (Austr.) 25, 2. Rickardsson 20, 3. Karlsson (oba Švéd.) 18, 4. Hamill (USA) 16, 5. Holta (Nor.) 14, 6. Sullivan (Austr.) 14, 7. Loram (Brit.) 12, 8. Hancock (USA) 10, ...16. Kasper (ČR) 5.

Stav MS: 1. Rickardsson 106, 2. Crump 88, 3. Gollob (Pol.) 83, 4. Sullivan 62, 5. Adams (Austr.) 55, 6. Hamill 53, 7. Wiltshire (Austr.) 51, 8. Klingberg (Švéd.) 47, ...23. Kasper 8, 25. Brhel (ČR) 7.