Jarl Magnus Riiber slaví své vítězství při průjezdu cílem závodu SP v Seefeldu.

Jarl Magnus Riiber slaví své vítězství při průjezdu cílem závodu SP v Seefeldu. | foto: AP

Portyk v Seefeldu na bodech, i druhý závod opanoval Riiber

• 0
Lídr Světového poháru sdruženářů Jarl Magnus Riiber z Norska vyhrál i druhý ze tří závodů miniseriálu Seefeld Triple. Jediný český reprezentant na startu Tomáš Portyk bodoval zásluhou 27. příčky.

Dvaadvacetiletý Riiber si doběhl ve dvanáctém závodu sezony pro jubilejní 10. vítězství s obřím náskokem 67 sekund před krajanem Jörgenem Graabakem. Riiber vyhrál už skokanskou část, navíc těžil z faktu, že v minisérii se přenášejí odstupy z předchozích závodů.

Třetí doběhl Němec Vinzenz Geiger. Jediný sdruženář, jenž v tuto zimu dokázal porazit Riibera, v pátek prohrál spurt o druhé místo s Graabakem.

Portyk byl po skoku třicátý a v desetikilometrovém běhu si polepšil o tři místa. Na Riibera ztratil tři a půl minuty. Pro Ondřeje Pažouta skončil prodloužený víkend v Rakousku už v pátek, kdy zlomil v běhu lyži a závod nedokončil.

Seefeld Triple uzavře v neděli „maraton“ s během na 15 km. Celkový vítěz získá dvojnásobnou porci 200 bodů.

SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko)

1. J. M. Riiber 23:28,3, 2. Graabak (oba Nor.) -1:07,0, 3. Geiger -1:09,5, 4. Frenzel (oba Něm.) -1:17,8, 5. Björnstad -1:26,7, 6. J. L. Oftebro (oba Nor.) -1:28,7, 7. A. Watabe (Jap.) -1:29,2, 8. Herola (Fin.) -1:43,9, 9. Greiderer (Rak.) -1:44,4, 10. Rydzek (Něm.) -2:21,9, ...27. Portyk (ČR) -3:33,1.

Průběžné pořadí (po 12 z 21 závodů): 1. J. M. Riiber 1060, 2. Graabak 691, 3. Geiger 665, 4. J. L. Oftebro 506, 5. Riessle (Něm.) 440, 6. Björnstad 424, ...24. Portyk 84, 42. Pažout 16, 47. Vytrval (oba ČR) 4