Sandra Näslundová

Sandra Näslundová | foto: Profimedia.cz

Näslundová vyhrála i čtvrtý skikros v sezoně, byť jen o pět setin před Smithovou

• 0
Švédská lyžařka Sandra Näslundová vyhrála i čtvrtý závod v této sezoně Světového poháru ve skikrosu. V Innichenu uhájila neporazitelnost trvající v elitním seriálu dohromady už dvanáct závodů o pouhých pět setin před mocně útočící švýcarskou rivalkou Fanny Smithovou.

Naposledy Näslundová nezvítězila vloni v prosinci, tehdy v Arose ve finále upadla a byla to její jediná porážka z dvanácti závodů v pohárovém ročníku.

Díky těsnému vítězství v italském středisku se olympijská šampionka z Pekingu a dvojnásobná mistryně světa vzdálila právě Smithové o další výhru v čele historických statistik. Byl to její 32. triumf. Švýcarská konkurentka při třetí finálové účasti vybojovala premiérové pódiové umístění v sezoně a byla dosud nejblíže k tomu, aby završila třicítku úspěchů.

Závod mužů vyhrál Rakušan Mathias Graf, ačkoliv proti němu ve finále stála přesila tří Kanaďanů. Připsal si druhý triumf v sezoně a upevnil si vedení v pohárovém pořadí.

Čeští reprezentanti Nikol Kučerová ani Daniel Paulus, který se představil poprvé od březnové zlomeniny krčku stehenní kosti, nepostoupili z úterní kvalifikace. Ve čtvrtek se v Innichenu pojede další závod.

Světový pohár v akrobatickém lyžování

Innichen (Itálie)

Skikros
Muži:
1. Graf (Rak.), 2. Howden, 3. Leman (oba Kan.), ...v kvalifikaci 42. Paulus (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Graf 250, 2. Howden 201, 3. Mobärg (Švéd.) 160.

Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Thompsonová (Kan.), ...v kvalifikaci 22. Kučerová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Näslundová 400, 2. Thompsonová 249, 3. Smithová 200, ...29. Kučerová 9.