V dresu Slavie zářila i Kutlvašrová.

V dresu Slavie zářila i Kutlvašrová. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Slávistky ve finále zdolaly Veselí, rozhodly v druhém poločase

• 0
Házenkářky Slavie vedou ve finále interligy 1:0. Soupeřky z Veselí nad Moravou zdolaly v domácím prostředí 30:19. Hraje se na tři vítězství.

Vítězky dlouhodobé části soutěže slávistky začaly lépe a hned od začátku diktovaly tempo. Jejich hru ale brzdila nepřesná koncovka: za čtvrt hodiny nastřelily pětkrát tyč a za poločas neproměnily čtyři sedmičky.

Přesto v 24. minutě vedly 11:6, k čemuž vydatnou měrou přispěla i brankářka Satrapová, která vyšla ze souboje se svojí reprezentační trenérkou Černou o poznání lépe. Do poločasu ale Moravanky snížily na rozdíl dvou gólů.

Po přestávce dokonce hostující tým v 38. minutě vyrovnal, ale poté se rozstřílela Klára Černá, nakonec autorka jedenácti branek. Vítězky už v závěru naprosto dominovaly a svého protivníka deklasovaly jedenáctigólovým rozdílem.

Výsledky

finále interligy žen

Slavia Praha - Veselí nad Moravou 30:19 (11:9)
Nejvíce branek:
Černá 11, Vítková 5, Jedličková a Kutlvašrová 4/2 - Fleková 5/2, Štěrbová 5, G. Zvoničová 3. Rozhodčí: Brumovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 8/4 - 4/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 250. Stav série: 1:0.