Momentka z utkání Veselí - ilustrační foto

Momentka z utkání Veselí - ilustrační foto | foto: Hynek Zdeněk, MAFRA

Slavia vyučovala v Olomouci, házenkářky Veselí si vyšláply na Porubu

• 0
Házenkářky Veselí se postaraly o největší překvapení 17. kola interligy, doma obraly o bod čtvrtou Porubu po remíze 28:28. Pražská Slavia potvrdila druhou příčku vysokým vítězství 33:18 v Olomouci. Vedoucí Michalovce ve slovenském šlágru porazily Šaľu 34:25.

Ostravský tým, jenž po nerozhodném výsledku s Mostem remizoval podruhé za sebou, nedokázal ve Veselí zastavit domácí střelkyni Máriu Olšovskou, která se trefila jedenáctkrát.

„Pro nás je to zlatý bod. Holky pokryly nejsilnější stránku soupeře, rychlý protiútok, a kolektivním výkonem a vynikající brankářkou jsme to dotáhli k remíze,“ radoval se trenér Veselí Radim Pernický, jehož svěřenkyně nicméně zaostávají za postupem do play-off o devět bodů.

Slávistky rozhodly zápas v Olomouci už v první půli, kterou vyhrály o 12 branek. „Měli jsme tragický přístup k zápasu v prvním poločase. Ve druhé půli se to trochu zlepšilo, ale některé hráčky si budou muset uvědomit, že pokud budou přistupovat k utkání jako dnes, tak budou muset odejít,“ pohrozil olomoucký trenér Jan Bělka.