Písek - Jindřichův Hradec: domácí Kateřina Moravcová (vlevo) a Hana Martínková.

Písek - Jindřichův Hradec: domácí Kateřina Moravcová (vlevo) a Hana Martínková. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Házenkářky Slavie vzdorovaly vedoucím Michalovcům, prohrály jen o gól

Házenkářky pražské Slavie odvedly statečný výkon na palubovce lídra interligy v Michalovcích. V duelu 13. kola nakonec podlehly smolně o jediný gól 25:26. Pražanky přitom jely na Slovensko jen s deseti hráčkami do pole a jednou brankářkou.

Tým se ale semkl a podal vynikající výkon. Favorizovaný domácí výběr se musel o vítězství strachovat až do poslední vteřiny zápasu.

Slavia od počátku vedla, udržovala si dokonce až čtyřbrankový náskok. Michalovcům se podařilo v 41. minutě vyrovnat, v dramatické koncovce se pak štěstí v podobě těsné výhry přiklonilo na stranu zkušenějších domácích hráček.

Důležitého vítězství dosáhly házenkářky Písku. Díky výhře nad regionálním rivalem z Jindřichova Hradce si zachovaly šanci na postup do play off, o čtvrtou příčku v pořadí českých klubů se vedle jihočeského protivníka poperou i s týmem Zlína. V druhé půli přestala hostujícím hráčkám fungovat agresivní obrana a Písek toho využil k získání rozhodujícího náskoku.

Výsledky  - 13. kolo:

Michalovce - Slavia Praha 26:25 (13:17)
Nejvíce branek:
Hricíková 6/1, Dittelová 6, Tobiášová 4/1 - Keclíková 7/4, Crhová a Knedlíková po 4. Rozhodčí: Vydra, Černý. Sedmimetrové hody: 8/5 - 4/4. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1000.

Šaľa - Zlín 32:24 (17:7)
Bérešová, Czaniková a Pileková po 7 - Budayová 10/3, Šviráková 4, Talašová a Pažourková po 3. Rozhodčí: Karbulík, Struhár. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3. Vyloučení: 6:4. Diváci: 200.

Písek - Jindřichův Hradec 25:20 (9:9)
Vrabcová 7/2, I. Luzumová 6/1, Borovská 5 - Pilařová 6/2, Martinková 5, Vysloužilová 4. Rozhodčí: Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/3. Vyloučení: 5:5. ČK: I. Matoušková (Jindřichův Hradec). Diváci: 300.

ŠKP Bratislava - Trenčín 31:28 (19:13)
Školková 9, Štetáková 6, Súkenníková 5 - Drobná 12/3, Bahylová 4. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 4/2 - 6/5. Vyloučení: 5:6. Diváci: 150.

Veselí nad Moravou - Partizánske 30:14 (14:6)
Viniatynská a Fleková 5 - Poláková 5/1, Baloghová 2.
Rozhodčí: Novotný, Martiník. Sedmimetrové hody: 5/2 - 4/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 300.