Francouzský házenkář Timothey N'Guessan se snaží dostat ze sevření Lucase...

Francouzský házenkář Timothey N'Guessan se snaží dostat ze sevření Lucase Meistera ze Švýcarska. | foto: AP

Francouzští házenkáři na Euru nečekaně jen remizovali se Švýcarskem

• 0
Házenkáři Francie na mistrovství Evropy nepotvrdili roli favorita proti Švýcarsku a ve svém druhém utkání na turnaji pouze remizovali 26:26. Boje ve skupině A zakončí olympijští vítězové zápasem proti domácímu Německu, jež porazilo 34:25 Severní Makedonii a po druhé výhře si zajistilo postup do další fáze turnaje.

Švýcaři, kteří v úvodním duelu Eura prohráli s Německem, drželi s Francouzi dlouho krok. Vicemistrům světa stejně jako ve vítězném zápase proti Severní Makedonii příliš nevyšel úvod a v poločase bylo utkání vyrovnané. Po přestávce se sice Francie dostala do čtyřgólového vedení, ale Švýcaři, kteří měli výraznou podporu fanoušků v berlínské hale, opět srovnali.

Když minutu před koncem neproměnil Melvyn Richardson sedmičku, mělo Švýcarsko dokonce šanci na senzační výhru, ale vítězný gól nevstřelilo. Devětkrát se v jeho dresu trefil Lukas Laube, nejlepším střelcem Francie byl se sedmi brankami Dika Mem.

Další bývalí mistři Evropy Španělé napravili úvodní vysokou porážku 29:39 s Chorvatskem a zdolali 36:24 Rumunsko. V čele skupiny B jsou Chorvatsko a Rakousko, které se rozešly s remízou 28:28. Prvním postupujícím ze skupiny C je Maďarsko, jež díky úspěchu 28:27 nad Srbskem přidalo druhou výhru.