Dlask dojel v prvním závodu SP třetí

• 1
Kalmthout - Jen na dva domácí favority nestačil v úvodním závodu Světového poháru v belgickém Kalmthoutu český cyklokrosař Petr Dlask. Vicemistr světa z roku 2001 dojel třetí, když vyhrál Sven Nijs a druhý byl Bart Wellens. Čtrnácté místo v neděli obsadil Zdeněk Mlynář, jenž v minulém roce premiérový závod SP vyhrál.

Dlask tak potvrdil vynikající formu v úvodu sezony, kterou naznačil výhrami ve všech třech dosavadních závodech domácího Budvar Cupu, jichž se zúčastnil. Čtrnácté místo dnes obsadil Zdeněk Mlynář, jenž v minulém roce premiérový závod Světového poháru dokonce vyhrál. Do dvacítky se vešel i osmnáctý Radomír Šimůnek.

Hned v prvním podniku vykročil za obhajobou celkového prvenství Nijs, jenž suverénním způsobem ovládl minulý ročník. Vedle vítězství ve Světovém poháru triumfoval na mistrovství světa i v sérii Superprestige.

Dlask se v neděli na rychlé a technické trati dokázal jako jediný vklínit mezi blok belgických jezdců. Za ním skončila dvojice Erwin Vervecken, Tom Vannoppen, kterou téměř dvoumetrový Čech porazil ve spurtu. "Bylo to o centimetry," řekl Dlask.

Devětadvacetiletý člen týmu Empella se držel v popředí celý závod, nějaký čas jel dokonce i s Nijsem, ale jeho tempu nedokázal vzdorovat. Tři kola před cílem se od Dlaskovy skupinky odpoutal i Wellens a český cyklokrosař se soustředil na zisk pozice na stupních vítězů.

Do závěrečné dvousetmetrové rovinky vjížděl až za oběma Belgičany, nakonec se však na třetí místo prosadil. "Na úvod sezony se mi jelo dobře. Jsem rád, že jsem zvládnul i konfrontaci na mezinárodní úrovni. Snad se mi podobný výkon podaří zopakovat i v Táboře," dodal sedmý muž z posledního mistrovství světa.

Za týden se světová cyklokrosová elita představí v Táboře.

Výsledky
Elite:
1. Nijs 1:01:07, 2. Wellens (oba Belg.) -42, 3. Dlask (ČR) -46, 4. Vervecken, 5. Vannoppen (oba Belg.), 6. Groenendaal (Niz.) všichni -48, ...14. Mlynář -2:26, 18. Šimůnek, 21. Ausbuher oba -2:45, 23. Štybar -3:26, 33. Zlámalík -4:06, 39. Bína (všichni ČR) -4:39.
Do 23 let: 1. Albert 52:14, 2. Pauwels (oba Belg.) -36, 3. Villa (Fr.) -1:02, 4. Peeters (Belg.) -1:18, 5. Fontana (It.), 6. D. Vanthourenhout (Belg.) oba -1:22, ...9. F. Klouček -1:42, 12. L. Klouček -2:15, 23. Zelinka, 28. Němeček (všichni ČR) oba - 3:29.
Junioři: 1. Meeusen (Belg.) 36:14, 2. Gavenda (SR) -2, 3. Aernouts (Belg.) -28, ...14. Menger, 15. Polnický oba -1:03, 20. Příhoda -1:41, 23. Šťastný -1:52, 30. Podrazil -2:14, 41. Vobora (všichni ČR) -3:30.