Eugene Lawrence (vlevo) z Nymburka obchází Arminase Urbutise z Rudupisu Prienai. | foto: Michal Klíma, MAFRA

O prodloužení ve Valencii obral Nymburk omyl vlastního rozehrávače

• 9
Valencia (Od zpravodaje MF DNES) - Byla to jedna z nejvíce napínavých koncovek zápasů, jakou kdy basketbalisté Nymburka zažili. Bohužel s nešťastným koncem. V úterním eurocupovém utkání ve Valencii sahali pozdě v noci po senzačním obratu, ale nakonec o jeden bod podlehli.

"Jsou soupeři, proti nimž vám nestačí ani výkon na hranici možností," řekl nymburský kouč Ronen Ginzburg.

Fantastické drama ze závěru zápasu stojí za připomenutí.

Nymburk ve druhém poločase prohrával o dvacet bodů, 5 800 diváků v hale už oslavně zpívalo.

Jenže hosté předvedli famózní stíhací jízdu a šest vteřin před koncem Pumprla střelou za tři body vyrovnal. Remíza? Prodloužení?

"Mělo to tak být. Když takhle krátce před koncem vyrovnáte, chcete zápas do prodloužení dotáhnout," uvedl Ginzburg.

Jenže nymburský rozehrávač Lawrence k údivu všech přítomných okamžitě po rozehrání soupeře fauloval. Jak se později vysvětlilo, myslel si, že Pumprla skóroval pouze za dva body a tudíž není vyrovnáno. Trestuhodný omyl.

"Hned mi bylo jasné, že je to špatně," komentoval situaci Ginzburg, jehož výraz po Lawrencově faulu připomínal cosi mezi bezradností a naštvaností. "To skóre si měl ohlídat."

Valencia dostala výhodu dvou trestných hodů, jeden proměnila a vedla 73:72. Do konce zbývalo něco přes čtyři vteřiny. Co teď?

Ještě dost času na poslední střelu. "Bohužel už jsme neměli oddechový čas, takže jsem předal narychlo informace přes Michala Křemena," líčil Ginzburg.

První rozehrávka na dálku Středočechům nevyšla, jenže míč byl tečovaný, takže nový výhoz zpoza čáry pro Nymburk.

Tentokrát už v blízkosti soupeřova koše. Balon dostává Wilson, z odskoku střílí, mimo, je konec.

"Situace se dala řešit i nájezdem na koš, ale v tomhle okamžiku jsme si ten zápas neprohráli," řekl kouč.