Nymburk - A Plus Brno - Radoslav Rančík (uprostřed)z Nymburka střílí mezi bránícími brněnskými hráči. | foto: MF DNES

Nymburk v prvním zápase play-off nezaváhal

• 2
Nymburk - Bez nejmenších problémů vstoupili do čtvrtfinále basketbalisté mistrovského Nymburka. V domácím prostředí zdolali Brno 106:64 a v sérii se ujali vedení 1:0 na zápasy.

Nymburk - A Plus Brno 106:64 (32:17, 55:32, 78:49)

O osudu utkání se rozhodlo prakticky hned v úvodu. Obhájce trofeje měl vynikající nástup do duelu, v šesté minutě vedl 14:4, po první čtvrtině už o patnáct bodů - 32:17.

Domácí pravidelně náskok zvyšovali a dovedli utkání k hladkému vítězství. Dařilo se především Rančíkovi, který byl dnes vyhlášen nejužitečnějším hráčem Mattoni NBL. V poločase měl na svém kontě už devatenáct bodů. Když ve 24. minutě střídal ze hry, odcházel s bilancí 23 bodů.

V utkání potom bodovali všichni hráči ze soupisky Nymburka, stý bod zaznamenal Beneš. Nymburský kouč Muli Katzurin si po jasném vítězství pochvaloval přístup hráčů.

"Všichni hráči, co nastoupili, hráli dobře. Naše obrana byla velmi kvalitní, ale je to pouze první zápas série. Oba týmy se znají velmi dobře, ale měli bychom se koncentrovat zejména na náš výkon. Jestli se nám to podaří, myslím, že vyhrajeme i druhý zápas," uvedl izraelský trenér pro agenturu ČTK.

Brněnský asistent Libor Jeřábek přiznal, že jeho tým nestíhal v defenzivě, což se projevilo na řadě rychlých protiútoků. "Nymburk ukázal, v čem je jeho největší síla. Hrál velmi agresivně v obraně, skvěle individuálně," řekl Jeřábek.

Nejvíce bodů: Rančík 23, Schilb 17, Chán a Mack po 10 - Machač 18, Skála 11, Gajdošík 10. Rozhodčí: Šedivý, Rozsypal, Hartig. Trestné hody: 9/6 - 19/16. Fauly: 15:13. Trojky: 8:4. Diváci: 550. Nejlepší hráč: Lee (Nymburk). Stav série: 1:0.