Kunín veze z Celje přijatelnou porážku

• 1
Celje - Basketbalisté Mlékárny Kunín prohráli v druhém kole skupiny G Koračova poháru na palubovce Pivovarny Laško Celje osmibodovým rozdílem 88:95. Po dvou kolech jsou Moravané bez vítězství, Slovinci si naopak připsali již druhý úspěch. Svěřenci Štefana Garby sehráli ve Slovinsku vyrovnaný duel, v němž dle vedoucího družstva Milana Dvořáka slavil úspěch ne lepší, ale šťastnější celek.

Hosté drželi s favorizovaným soupeřem krok celý poločas. Díky podkošovým hráčům prakticky dvacet minut mírně vedli, až zbytečné ztráty míče těsně před přestávkou posadily do sedla slovinský celek. Získané vedení Slovinci záhy po změně stran zvýraznili třemi koši v řadě a ustálili svůj náskok zhruba na deseti bodech.

Vedoucí celek české ligy opírající se o 'mezinárodní' osu s Američanem Whittfieldem na rozehrávce, českým reprezentantem Nečasem na křídle a Chorvatem Popovičem na pivotu dokázal ještě duel zdramatizovat a dotáhl se až na čtyřbodový rozdíl. Ale zaplněným hledištěm povzbuzovaní Slovinci vítězství nepustili.

"Připomeneme-li si drtivá vítězství Laška nad Spartou v předkole, tak jsme uhráli přijatelný výsledek. Sehráli jsme zcela vyrovnaný zápas a splnili cíl, vybudovat si slušnou pozici pro odvetu," podotkl Dvořák.

Pivovarna Laško Celje - Mlékárna Kunín 95:88 (27:28, 46:45, 70:61)
Nejvíc bodů: Durščak 30, Walker 20 - Nečas 22, Popovič 18, Whittfield 17. Trestné hody: 40/23 - 36/27. Fauly: 29:30. Trojky: 6:3.