Doporučujeme

Kvíčala nemá dost zkušeností

• 6
Praha, Salt Lake City - Olympijský závod sáňkařů zhodnotil pro iDNES bývalý reprezentant a známý karikaturista Petr Urban. Ještě letos zvítězil na mistrovství republiky. Český olympionik Michal Kvíčala se ale šampionátu nezúčastnil. "No, třeba bych ho ještě porazil," smál se Urban. Jeho třicáté místo nevidí jako zklamání. "Je mladý a má ještě všechno před sebou. V našem sportu hraje největší roli zkušenost. Ideální věk je až ke třicítce. Potvrzuje to i fakt, že závodníci se kterými jsem se ještě setkával při reprezentačních akcích osobně, jsou v současnosti ti nejlepší," vysvětloval sáňkař.

Od Kvíčaly jsme nemohli čekat nějaký extra výsledek. Jeho cíl byl do třicátého místa, a to se mu splnilo. Bohužel za ním už byla jen taková ta turistická třída.

Škoda velkého množství chyb na trati. V poslední jízdě už to bylo dobré. Kdyby zajel pokaždé takovým způsobem, mohl být ve dvacítce.

Handicap má zejména v materiálu. V kvalitě saní jsme v Česku byli vždy pozadu za nejlepšími. Navíc u nás se nedá normálně trénovat. Neexistují zde podmínky pro špičkovou přípravu.

Již před závodem většina odborníků tvrdila, že o medaile pojedou tři nakonec nejlepší. Já jsem ještě věřil Američanu Heidtovi, pro něj mluvila dobrá znalost dráhy. Ten nakonec dojel čtvrtý.

O tom, že Hackl nezískal čtvrtý titul rozhodly jeho špatné starty. Kdyby byl třeba jen o setinku rychlejší, dole by to dělalo desetiny. Nepomohl mu ani tradičně nejlepší materiál. Dole je potom pekelně dojížděl. Špičkoví borci již chyby nedělají, jezdí stejnou stopu a mají stejné kombinézy. O vítězi rozhodují právě saně.

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.