Začíná Hilgertová, Tenka čeká obhajoba

16 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Na mnoha frontách budou v úterý bojovat čeští olympionici a do soutěží vstoupí i několik medailových aspirantů. Fanoušci se mohou těšit na dva obhájce medailí ze Sydney 2000. Kajakářka Štěpánka Hilgertová pojede na divoké vodě kvalifikaci, střelec Martin Tenk by měl už dokonce bojovat o medaili. Poprvé v soutěži jednotlivců nastoupí stolní tenista Petr Korbel, podruhé bude v akci tenista Jiří Novák.

Střelec Martin Tenk zamíří libovolnou pistolí poprvé na terč už v osm hodin ráno středoevropského času. Pokud bude úspěšný a postoupí do finále, nastoupí k obhajobě olympijského bronzu ve čtvrt na dvanáct.

V kanálu pro vodní slalom budou závodit kajakářky a singlkanoisté. V obou kategoriích budou Češi patřit k aspirantům na medaile, ale o ty půjde až ve středu. V prvním soutěžním absolvují Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Tomáš Indruch jen kvalifikační jízdy. Singlkanoisté jedou své jízdy v devět a ve jedenáct hodin, kajakářka začínají vždy o padesát minut později.

Tenisový areál bude poutat české zraky v dopolední i odpolední části. V soutěžích pokračují už jen muži. Jiří Novák vyzve po desáté hodině Rusa Južného, přesně v 16.00 by měly začínat zápasy Tomáše Berdycha s Federerem a deblistů Cyrila Suka s Martinem Dammem proti páru Ančič - Ljubčič.

Dvouhry českých tenistů sledujte on-line.

Berdychovi se však nesplní sen o zápasu na ústředním dvorci, pořadatelé jeho souboj se světovou jedničkou zařadili jen na kurt číslo jedna.

Pro stolního tenistu Petra Korbela v pondělí skončil turnaj čtyřher vyřazením ve druhém kole, o den později vstoupí do dvouhry, kde byl přímo nasazen až do třetího kola. V deset hodin mu bude soupeřem Laj-Čchak Kcho z Hong Kongu.

Postup do osmifinále si mohou v utkání s Japonkami Tokunová a Kusuharovou zajistit plážové volejbalistky Eva Celbová se Soňou Novákovou. Hraje se od devíti hodin.

Průběh zápasu Celbové s Novákovou sledujte on-line.

Už v 8 hodin a 36 minut vyjede na trať cross country v olympijském jezdeckém centru Jaroslav Hatla, v 9.53 má plánovanou rozplavbu na 200 metrů prsa Daniel Málek a v 10.20 do bazénu skočí první člen štafety na 4x200 metrů volně.

Veslaři pojedou opravné jízdy nezvykle odpoledne. Ve 14.40 dvojka bez kormidelníka Petr Imre s Adamem Michálkem a od 15.43 dvojskif lehkých vah Michal Vabroušek, Václav Maleček. Pokračují i soutěže jachtařů, do nichž se zapojí i Lenka Šmídová, Martin Trčka a Tomáš Malina.

Autor:

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz