Doporučujeme

Radost italských fotbalistů

Radost italských fotbalistů. Postoupili do finále šampionátu jedenadvacetiletých. | foto: Reuters

Do finále postoupily Itálie a Srbsko

Oberhausen - Fotbalisté Itálie a Srbska a Černé Hory se střetnou ve finále mistrovství Evropy do jedenadvaceti let. Mladí Italové v semifinále porazili Portugalsko 3:1, Srbové postoupili přes Švédsko až na penalty. Finalisté si také zajistili účast na olympijských hrách v Aténách.

Itálie - Portugalsko 3:1 (2:1)
Hrdinou zápasu, který řídil český rozhodčí Michal Beneš, byl italský útočník Gilardino, autor dvou branek. Favorizovaní Italové vedli díky němu a Pinzimu již v 24. minutě o dva góly, o čtyři minuty později dal Portugalcům šanci na zvrat Oliveira.

Poslední slovo však měl opět muž večera Gilardino. O třetí pozici na šampionátu a zbývající volné místo pro olympijský turnaj v Aténách si také v úterý zahrají poražení
semifinalisté, týmy Švédska a Portugalska.
Branky: 19. a 78. Gilardino, 24. Pinzi - 28. Oliveira. Diváci: 7709.

Srbsko a Černá hora - Švédsko 1:1 po prodl. (1:1, 0:1), na pen. 6:5
Mladí Švédové nastupovali do utkání v roli mírného favorita poté, co základní skupinou prošli bez ztráty bodu. Předpoklady se začaly naplňovat v 36. minutě, kdy talentovaný záložník Haralampos Stefanidis překonal gólmana Milojeviče a poslal Seveřany do vedení.

Srbové se však nevzdali, měli více ze hry a odměnou jim bylo vyrovnání. To přišlo až na poslední chvíli, Miloš Marič skóroval už v první minutě nastaveného času. V třicetiminutovém prodloužení se ani jeden z týmů neprosadil, a na řadu tak musel
přijít penaltový rozstřel.

V něm se stal smutným hrdinou střelec úvodního gólu Stefanidis. Všech deset mladíků, kteří se postavili na značku pokutového kopu, bylo úspěšných a rozstřel dospěl do šesté série.

Poté, co v ní Marič už podruhé v zápase překonal švédského gólmana Alvbageho, musel Stefanidis skórovat. V rozhodující chvíli mu ale selhaly nervy a fotbalisté Srbska a Černé Hory mohli začít slavit.
Branky: 90. Marič - 36. Stefanidis. Diváci: 3600.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.