LG G Flex

LG G Flex | foto: LG

Podívejte se na první mobil, co se po říznutí sám zahojí

  • 24
Mobilní telefon LG G Flex není zajímavý jen tím, že je to jeden z prvních telefonů s prohnutým displejem na trhu. Jeho méně známou, ale možná ještě zajímavější vlastností je schopnost samooprav škrábanců na plastovém krytu.

O LG G Flex se píše především ve spojení s prohnutým displejem. Po Samsungu Galaxy Round je G Flex v krátké době teprve druhým takovým telefonem, který míří na trh. O praktičnosti prohnutého displeje však lze pochybovat, G Flex zatím spíše jen naznačuje možnosti ohebných panelů.

zdroj: www.youtube.com

Avšak druhá novinka je v praxi daleko zajímavější. Tělo telefonu je totiž vyrobeno z nového materiálu, který se dovede sám opravovat. Telefon je tak schopen "zahojit" drobné škrábance, které v běžném provozu utrží, a větší vrypy umí alespoň částečně zamaskovat.

Tuto vlastnost teď otestoval YouTube blogger a producent Marquees Brownlee. Jak jeho video ukazuje, schopnosti samohojení jsou pochopitelně omezené, avšak rozhodně nejsou nezajímavé. Škrábance od klíčů dovede materiál zahladit tak, že jsou okem sotva rozpoznatelné. Větší vryp nožem alespoň zamaskuje, takže tělo telefonu tolik nehyzdí.

Jak moc se dovede kryt sám opravit, záleží i na okolní teplotě. Podle LG celá záležitost funguje nejlépe při teplotě 27,4 °C. Takže obzvláště v chladnějším počasí je jistější telefon poté, co utrží nějakou tu ránu, schovat do kapsy.

Video také ukazuje, že prohnuté LG opravdu bez poškození přestojí jeho "narovnání". Právě odolnost flexibilních displejů je asi zajímavější vlastností, než prohnutí samotné. Ve spojení s novým samohojícím materiálem tak před sebou snad máme budoucnost s odolnějšími smartphony.