Ork Attack: The Return - braňte svůj hrad

  12:00aktualizováno  11:01
Odporní zelení orkové se snaží ze vše sil snaží dobýt vaše kamenem opevněná království. Je pouze na jednom chrabrém bojovníkovi, zda-li se obrana povede či nikoliv. Pomůžete mu?
70

Ork Attack: The Return

Platforma: Freeware

Stáhnout

Ork Attack Představte si mohutné kamenné hradby, za nimi se schovává vskutku skvostný a přepychový palác, jež spadá výhradně do vašeho vlastnictví. No uznejte, není to snem každého většího dobrodruha? Vždyť kdo by jen mrknutím oka nevyměnil kupříkladu lehce nepohodlný a rozhodně drobný panelákový byt za honosné mnohapokojové sídlo, kde se vám za zadkem budou plést desítky služebných, kuchařů apod.

Takovéto východy však s sebou nesou i notné nepříjemnosti, jež spočívají zejména v okolních kmenech. Ty vám totiž zpravidla vaše sídlo upřímně závidí a po nocích se jim zdá o tom, jak onomu sídlu vládnou jen a jen oni. A podobnými choutky se mohou potvrdit rovněž odporní orkové, kteří se však od snů přesunuli k činům a proti vašemu království jednoho dne vyrazili. Ork Attack

Na hradby jste tedy umístil toho nejchabějšího válečníka a na další velice důležité posty neméně šikovné dělníky. Ti totiž budou muset jediného bojovníka zásobovat neustálým přísunem tvrdých kamenů, což je jedna z mála zbraní, které tyto zelené nepřátele přemůže.

Vy se tedy pochopitelně zmocníte ovládání onoho válečníka, který má však omezené pole působnosti. Jediným možným místem k manévrování jsou totiž hradby, tudíž ve výsledku pochodujete pouze doleva a doprava. To však vůbec není na škodu, ba právě naopak. Větší počet směrů či zvětšení herní plochy by mohlo velicOrk Attack e snadno znamenat přílišnou komplikovanost a nehratelnost – takto se tvůrci velice prostě, leč účinně drželi hesla v jednoduchosti je síla a dílko se jim podařilo. Vedle pochodování po hradbách a sbírání kamenů od neustále makajících pracantů se budete muset věnovat především srážení nepřátelských jednotek. Těch je hned několik druhů – hlavní rozdíl mezi nimi je ten, že jedni jsou již prostě helmou vybaveni či ne. Takovíto jedinci jsou pochopitelně vůči pádům kamenů více odolní,tudíž pro jejich smrt bude třeba spustit kameny nejméně dva. Většinou se budete uchylovat k likvidaci protivníků na poslední chvíli, tedy když se již sápou po hradbách. Shazovat kamení však lze i na ty pochodující, je to však podstatně těžší. Odměňováni jste ziskem bodů, které budou postupně na konto naskakovat, přičemž nezanedbatelná je i možnost odeslat skóre na internet a podělit se s dalšími hráči.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na iDNES.cz