Naturel - další dárek pod stromeček

  17:01aktualizováno  17:01
Jako vánoční dárek si pro nás český vývojářský tým připravil logickou hru, která nám měla trochu zpříjemnit vánoční svátky. Stejně tak se ale hodí i na období po Novém roce...
64

Naturel

Platforma: Freeware
Výrobce: Darkmoon soft,

  • pěkná grafika
  • kombinace několika logických her
  • hodně chyb, nedodělávek

Stáhnout
NaturelNejste spokojeni s dárky, které jste dostali nadělené pod stromeček? Což takhle vyzkoušet jeden dodatečný, se kterým přišel tuzemský tým Darkmoon Soft. A s čím jiným by měl vývojářský tým přijít, než s počítačovou hrou. Naturel je zajímavý logický projekt, u nějž ale na první pohled představí trochu moc zelené v porovnání s jinými zimními projekty. Sněhu si zase tolik neužijete až na občas se objevující ledové plochy. To je možná trochu škoda, jedná se ale o maličkost. 

Menu vás přivítá velmi příjemnými grafickými elementy – zkrátka vypadá velmi podařeně a to samé lze na první pohled prohlásit i o herní ploše. Jak ale zjistíte postupným procházením hry, elementy se příliš neobnovují, velké části mapy jsou Natureljenom „hluchá místa“ zkrátka taková hluchá výplň do které se ani nedostanete a pohybujete se jen po určité vyšlapané cestičce. Na druhou stranu je toto řešení lepší, než kdyby bylo okolí obtaženo jen jednobarevným pozadím. 

Bohužel Darkmoonsoft opět přichází s hrou, která neprošla tak puntičkářským betatestem jako by si zasloužila a chybky jsou v ní vidět na první pohled. Mě osobně se několikrát podařilo nesmyslně se zaseknout a bez restartu to vyřešit prostě nešlo. Problémy jsou také s editorem, který se ne vždy chová tak, jak by měl.  

NaturelAbychom jenom nekritizovali je nutno dodat, že celkový nápad není zase tak špatný. Kombinuje spolu prvky z několika známých logických her současně. Za prvé jistě poznáte kousky Sokobana, což se odráží jen v občasné nutnosti posunout kousek dřevěnou bednu a to tak, abyste si neblokovali cestu dále. Jinak bude nutné sbírat penízky a následně je odnést do hnědého rance. Občas se vám do cesty připlete ledová plocha, která vám tak nějak přikazuje jakým způsobem se pohybovat, proto je dobré si vše důkladně rozmyslet dříve, než na ni vůbec vejdete. Taktéž chybí ukládací systém, místo kterého si musíte pamatovat hesla levelů a vracet se do nich jejich prostřednictvím, což se dá překousnout. Horší je to již s hratelností, která mě nějak nenadchla. Po několika málo levelech jsem měla pocit, že dělám vše znovu a dokola, navíc je řešení mnohdy na první pohled znatelné. Na celý nový rok vám tedy hra nejspíše nevydrží, alespoň na jeho začátku vás ale na chvíli zabaví, byť se k ní nejspíše už nevrátíte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

64 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz