MyMahj - další z klonů MahJongu

  12:00aktualizováno  1:19
Legendární čínská desková hra má další počítačovou variaci. Co nám může nabídnout a jak si stojí v porovnání s ostatními?
60

MyMahj

Platforma: Freeware
Výrobce: Olivier Playez

Stáhnout

MyMahjZatímco u nás se jako správný karban mastí v hospodách mariášek, v Asii byl dříve tradiční hazardní hrou MahJong. Ten nemá ke kartám zase tak daleko a jde vlastně o jakousi obdobu Solitaire. Mahjongových her jsme vám nabídli na PH celou řadu. Doposud nepřekonatelný Kyodai Mahjong však zůstává nadále králem, čemuž se ani není co divit. Přesto již nejde o freeware v pravém slova smyslu a často vás v něm otravují hlášky o zakoupení placené verze. MyMahj ovšem může na krále časem zaútočit. Již nyní umožňuje používat stejné tilesety a nahrávat vlastní obrázky jako pozadí. Nastavit jdou i jiné věci, u těch je ale na výběr jen z několika položek. Bez add-onů si tak můžete vybrat jen ze dvou použitelných druhů kostek â?? s čísly nebo tradičními znaky, což není dobré pro nejmenší, kteří by nejlépe ocenili obrázky. Slušnější je již sbírka patnácti layoutů, tedy vzorů, ze kterých jsou kostky odebírány.


MyMahjMahjong se hraje velmi jednoduše. Postupně odebíráte dvojice shodných znaků jako u pexesa. U některých znaků je možno zvolit z užší série (např. u ročních období). Jednotlivé kameny jsou navrstveny v několika řadách nad sebou. Stejně jako solitéru, i zde je třeba se snažit dostat rychle do nižších vrstev, jinak si zablokujete další postup. Naštěstí lze kostky zamíchat a o nebezpečí vás informuje i klesající počet volných párů.


MyMahj lze spustit ve dvou grafických režimech. V tom 3D se vše zobrazuje samozřejmě trojrozměrně, plochu lze libovolně otáčet a přibližovat. Většinou to usnadňuje orientaci, ovšem automatické natáčení plochy, které je ve MyMahjvýchozímstavu zapnuto, je značně rušivé a připadáte si jako na palubě lodi.Hra má jednoduchý interface připomínající běžné programy, což není právě pohledné, i když pro tento typ her, kdy se často něco vybírá z menu, se to může hodit. MyMahj ocení nenároční hráči, kteří si tuto logickou hru čas od času zahrají. Ti ocení jednoduchost i menší velikost souboru. Bohužel pokud je mahjong vaší krevní skupinou, nabídne vám jen základní možnosti a vůbec žádnou přidanou hodnotu. Zkrátka v dnešní době již nezbývá než konstantovat, že jde jen o průměrné zpracování, které navíc kazí občas chybující grafika. Protože se ale autoři pokouší o kompatibilitu (nebo snad plánované vykradení?) s úžasným Kyodai, dávám o ještě o bod víc.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz