Liquid War - boj o tekutinu

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:41
Vymyslet originální titul není snadné, v případě Liquid War se to ale francouzskému autorovi povedlo. Jeho hru hýřící zjevnou originalitou jak v námětu, tak i v grafické úpravě, vám nyní nabízíme ke stažení.
60

Liquid War

Platforma: Freeware
Výrobce: Christian Mauduit

Stáhnout

Liquid WarHned už z úvodního menu této hry musíte dojít k přesvědčení, že moje tvrzení uvedené na titulní stránce je pravdivé. To, co si zde můžete navolit a nastavit, je jen v málokteré hře k dispozici. Je možné si několika způsoby upravit grafiku, světlost obrazu, zvuky, nastavit rozlišení, hrát v okně, nebo celoplošně. Hrací dobu jednotlivých kol si určíte v rozmezí 15-ti sekund až 60-ti minut, volit můžete ze čtyř naprosto odlišných map. Autor dokonce umožnil hrát tuto hru po Internetu, což u her tohoto typu už vůbec nebývá samozřejmostí. Přihlédneme-li navíc k tomu, že je možné si i navolit počet hráčů, dokonce hrát i proti vlastnímu PC, jistě budete se mnou souhlasit, že možností se naskýtá velmi mnoho.

Samotným účelem a cílem hry je vypít svým soupeřům všechnu životadárnou tekutinu, a tak nad nimi zvítězit. Budete-li tedy například hrát proti dvěma dalším hráčům, uvidíte na obrazovce tři různě zbarvené nepravidelné plochy, které představují množství tekutiny, které můžete v předem navoleném čase vypít. Tekutinu můžete upíjet tak, že se pomocí kurzorových šipek přenášíte do soupeřových políček, při tom však si tam musíte nejdříve najít cestu, což znamená obejít a vyhnout se všem do cesty kladeným nástrahám v podobě jakýchsi skalisek, která brání pokračování v cestě. Teprve při přesunu doprostřed soupeřova pole můžete začít pít, či dokonce lokat.

Liquid WarNení to však tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Všichni soupeři mají totiž na oplátku zálusk na tekutinu všech ostatních soupeřů, takže se bez ostychu přesouvají i na vaše pole a snaží se dělat přesně totéž, prostě jí vypít co největší množství, v čemž jim musíte ovšem co nejrozhodněji zabránit. Vpravo na obrazovce vidíte ukazatel v podobě zkumavek, podle výše hladiny snadno v průběhu hry zjistíte, komu se současně podařilo vypít co největší množství kapaliny a na úkor kterého soupeře. Vy i všichni soupeři jsou představováni malými kouličkami, sami hrajete vždy za kouličku z červeného pole, vžijte se tedy do její role a raději před ani při hraní nic nepijte, abyste měli co největší žízeň.

Snad ještě na vysvětlenou, při cestě na soupeřova políčka jste pronásledováni svojí vlastní tekutinou, která jakmile se potká se soupeřovou, začne se s ní promíchávat, zastaví její postup a počne její barvu měnit na vaši. Potom, co se tedy takto probarví všechna tekutina, můžete znovu bez problémů pokračovat dále a znovu vše úspěšně zopakovat. Liquid War Vzhledem k možnosti voleb a map tak budete mít postaráno o zábavu na mnoho dlouhých zimních večerů. Jakmile vyčerpáte časový limit, nebo se vám podaří vypít soupeřům všechnu jejich tekutinu, hra končí. V tom případě se objeví na obrazovce výsledková tabulka, z níž velmi snadno zjistíte vlastní procento úspěšnosti ve vztahu k soupeřům.

Grafická úprava hry je vskutku poněkud neobvyklá, silně mi připomínala známé obrazy od Pabla  Picassa v jeho nejproduktivnějším věku, což jí, alespoň se tak domnívám, jen přidalo na půvabu a originalitě. Za velmi vydařené považuji i všechny zvukové efekty, ve hře se vyskytující. Pokud si tudíž chcete zahrát něco vskutku neobvyklého, pak vřele doporučuji tuto 2D freeware hru ke stáhnutí. 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 62 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚDRŽBÁŘ ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč

Najdete na iDNES.cz