Horace and the Spiders - bojíte se pavouků?

  12:00aktualizováno  11. prosince 1:45
Prakticky jedinými nepřáteli mile vyhlížející modré kuličky, hlavního hrdiny této hry, se stanou nepříjemní červení pavouci. Dokážete zabránit jejich teroru a udržet se tak naživu?
70

Horace and the Spiders

Platforma: Freeware
Výrobce: Pug Fugly Games

Stáhnout

HoraceJste odpůrci hmyzu a jen pouhý pohled na pavouka vám způsobí obrovskou nevolnost míšenou se strachem? Pak byste se měli velkým obloukem vyhnout této hře s názvem Horace and the Spiders. Ačkoliv jsou zde tito tvorové pouze kreslení, nikdo nevylučuje, že by vám nemohli až nepříjemně hodně připomínat jejich reálné předlohy.

Hlavní hrdina však podobným strachem rozhodně trpět nemůže, to by jinak musel hned při první příležitosti vyskočit ze hry a co možná nejrychleji pelášit pryč. Důvod je pak velice prostý – až na pár výjimek totiž nebude po celou dvou dlouhou pouť skrze hru potkávat jiného živého tvora než právě pavouky, kteří umí, jak ostatně dokážou, být také velice zákeřní. Horace

Na výběr máte mezi dvojicí obtížností, přičemž pro začátečníky je rozhodně vhodnější ta první – nevyznačuje se totiž takovou koncentrací nepřátelských pavouků.Začínáte tedy v jedné až nepříjemně tmavé lokaci, kde se proti vám valí červení pavouci, Vaším, úkolem pak není na ně skákat a tím je zabíjet, jako je tomu v mnoha hopsačkách. Zde se jim musíte zcela vyhýbat a to tím způsobem, že je přeskočíte bez sebemenšího dotyku. Nepodaří-li se vám to, musíte se smířit s tím, že si vás pavouk pěkně přitáhne a do posledního doušku vysaje a zároveň připraví o jeden z cenných životů.

Vedle pavouků je zde ještě jeden nepříjemný jev, jímž Horaceje neustále scrollující prostředí, což se objevuje zejména ve vesmírných střílečkách. V případě této hry to pak znamená další nepříjemnost – objeví-li se totiž nějaká ta nerovnost terénu a vy na ni zapomenete vyskočit, ztrácíte život stejně jako při kousnutí pavoukem. Postupem času bude pochopitelně obtížnost narůstat a vedle obyčejných pochodujících nepřátel se budete střetávat také s nějakými těmi pohupujícími se na tenkých, ale velice pevných vláknech, nebo se budete po těchto pavučinách vzduchem přepravovat právě vy. 

Příjemná hratelnost je pak doplněna také ucházejícím 2D prostředím, kde se budete pohybovat. Aby toho nebylo málo, body na konto, které se následně zapisuje do tabulky nejlepších hráčů je možno si připisovat také a pomocí speciálních bonusů všemožných tvarů, jež se vyskytují třeba na stromech.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

19 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz