Desert Racing - skrze poušť

  12:00aktualizováno  10:15
V poušti nejsou závodní sešlosti až tak časté, přesto vám nezbyde nic jiného, než v tomto nehostinném prostředí vybudovat kariéru. To znamená začít jezdit v staré plechovce, která vám otevře cestu k moderním vytuněným sporťákům.
80

Desert Racing

Platforma: Freeware
Výrobce: MaRo

Stáhnout

Desert racingDesert Racing může s trochou nadsázky připomínat ony dlouhé závodní etapy odehrávající se v nekončící poušti, které jsou pro všechny účastníky svým způsobem nebezpečné. Jedná takové se zúčastníte i vy, místo toho, aby vás tvůrci nechali bezcílně bloudit pouští a orientovat se podle mapy, rozhodli se raději celý komplex přímo ohraničit a dovolit vám prohánět se jen po předem vytyčených trasách.

Ty jsou navíc betonované, což se v poušti až tak často nevidí. Mapy ve hře obsažené jsou si svýDesert racingm způsobem dosti podobné, budete-li si to chtít ověřit, musíte si je všechny postupně otevřít. Zpočátku je totiž k dispozici jen jedna a pro zpřístupnění další je třeba na ni vyhrát první místo v šampionátu. Šampionát je jeden z herních módů, přičemž druhým je time attack, tedy samostatná tréninkový závod, kde se vám na závěr zobrazí čas vašeho výkonu. V obou případech je nutné nejprve vytvořit vlastní profil, do něhož vám bude hra přidělovat virtuální peníze a body získané za kariéru či chcete-li šampionát. Díky tomu se mohly v celé své kráse rozvinou RPG prvky, které získávají na významu teprve v pozdějších fázích. Možností je totiž neDesert racingspočet – nejen že si můžete z nabídky vybrat nové auto (modely se také odemykají postupně), ale můžete jej stejně jako v řadě jiných závodních her upravit, „vytunit“. Kromě banálního přestříkání kapoty na vámi oblíbenou barvu bych především vyzdvihla možnost přidání nárazníků a jiných zcela estetických předmětů., která ve výsledku zvedají vizuální kvalitu vozu. Ten je mimochodem zpracován na freeware poměry dosti slušně, takže jsou na něm všechny změny vidět bez problému.

Trochu problematičtější je fyzikální model auta. Tenm totiž s realismem mnoho společného nemá, spíše je značně arkádový až nepřirozený. Auto se vám bude velice rychle rozjíždět a v zatáýčkách se chovat všelijak jen ne tak, jak chcete. Dosti podivné jsou i kolize s okolními předměty, auty, či chování vozidla v momentě, kdy najede na písečný okraj. Naopak plusovým bodíkem bych ohodnotila zvuk monitoru ozývající se vždy při spuštění závodu, který celé události propůjčí ten správný závodnický říz. Celkově tedy Desert Race stojí mezi těmi lepšími závodními simulátory z freeware scény, celkově ale zázraky nečekejte.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz