Adrian´s Battle Bots – válka kovových monster

  12:00aktualizováno  18. května 7:04
Představte si třeba rok 2745. Roboti vytvoření lidmi nejprve zlikvidovali svojí stvořitelskou civilizaci a teď si vyřizují účty mezi sebou. Vžijte se do role jednoho takového robota a likvidujte neustále se valící kovová monstra v řadě napínavých akčních levelů...

Adrian's Battle Bots

Platforma: Freeware
Výrobce: Arcade Town

Stáhnout

Battle BotsJe tajemstvím, proč lidi vždy lákalo představovat si, jak bude vypadat budoucnost, ale je jasné, že se jen málokdy trefili. A tak můžeme doufat, že se po naší planetě jednoho dne nebudou prohánět krvelační ufoni, lidi nebudou mít tři oči, hlavu dvakrát větší než dnes a že si naší civilizaci nezotročí armáda hnusných (a přitom paradoxně lidmi vytvořených) robotů obdařených matematickou přesností mnohokrát převyšující tu naši.

Co je to vlastně robot? Začneme od začátku. Slovo robot pochází z utopického dramatu Karla Čapka - RUR. Samotné slovo však vymyslel do známé divadelní hry jeho bratr Josef. Původně bylo chápáno jako označení pro kovová, lidem podobná monstra, ale s vývojem sci-fi se tato představa mění. Roboti dnes opouštějí oblast vědecko-fantastických románů a můžeme se s nimi setkat i na špičkových pracovištích univerzitních laboratoří. Battle BotsDnes už mají umělou inteligenci srovnatelnou s inteligencí menších savců, ale vývoj jde dál. Odborníci tvrdí, že se s nimi budeme setkávat stále častěji a v budoucnosti robot v domácnosti nebude nic zvláštního nebo snad dokonce výjimečného.

Hra Battle Bots, kterou vám dnes chci představit se tohoto tématu nejen dotýká, ale roboti jsou dokonce jejím základním námětem. Hrdinou této gamesy je totiž čtyřnohý robot (odborně se tento druh robotů nazývá tetrapod). I nepřátelé jsou jaksi neorganičtí. Jsou to totiž také roboti. A tak váš mechanický hrdina bojuje pomocí laseru i jiných zbraní proti nepřátelským kovovým obludám a jeho jediným úkolem je udržet si svoji baterii plnou, neboť energie je cenná, a přitom zlikvidovat všechny své protivníky, jejichž inteligence (a tudíž také náročnost jejich likvidace) se zvyšuje se stoupajícími levely. Nepřátelé se na vás valí ze všech stran a tak musíte být stále ve střehu, což vyžaduje poměrně velkou zručnost práce s myší, ale zvládnout to samozřejmě jde.

Battle Bots Herní plocha sestává ze střídajících se podkladů s několika rozmístěnými artefakty a objevujícími se bonusy - čímž mám na mysli například dobíjení baterií nebo případné vylepšení vašeho zbrojního arzenálu.

Mírně futuristická grafika celé pařby je, jak by řekl klasik, velice povedená a vychází ze standardů dnešních profesionálních flashových her. Je vidět, že se tvůrci nerozhodli grafické zpracování odfláknout během několika minut, ale že jim tvorba prostředí i postav samotných zabrala více času než u jejich jiných her. Za povšimnutí stojí i svérázné zpracování chůze vašeho bojového robota, při níž se tlapky pohybují houpavě jako u strašilek, dnes chovateli velmi oblíbeného hmyzu.

Zvukový doprovod je zajímavý. Battle BotsPřipomíná totiž zvuky, které bylo možno slyšet na populárních videohrách osmdesátých let, u nichž se jakýsi předchůdce dnešních PC speakerů řehtal jako sistrum (galská kovová řehtačka). Podobné zvuky lze slyšet i u hry Battle Bots, ale na druhou stranu, kdo ví, jaké zvuky budou v budoucnosti roboti vydávat.

Hudbu hra postrádá, což lze však z jiného úhlu pohledu brát jako klad, protože hra zabírá alespoň méně místa na disku.

Vy, kdo máte rádi akční střílečky z budoucnosti, vědecko-fantastickou literaturu, dobrodružství nebo vás zajímají technologie, které nás jednou možná nahradí, už na nic nečekejte a rovnou stahujte!


Autor:
Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz