Gól Martina Havláta z ledna v zápase proti Coloradu je na serveru nhl.com mezi nejlepšími akcemi uplynulé sezony NHL.

Gól Martina Havláta z ledna v zápase proti Coloradu je na serveru nhl.com mezi nejlepšími akcemi uplynulé sezony NHL. | foto: AP

Ťuk, ťuk, ťuk a gól. Havlátova branka je mezi nejlepšími akcemi v NHL

  • 2
Neprožil nejlepší sezonu. Do Minnesoty ho z Chicaga brali jako náhradu za hvězdného Slováka Gaboríka. On však měl slabý rozjezd a přes zlepšení nedovedl tým do play-off. Navíc hokejista Martin Havlát vyhořel s národním týmem v únoru na olympiádě ve Vancouveru.

Horší start v novém klubu snad ani nemohl mít. V prvních čtrnácti utkáních dal jediný gól, celkově zaznamenal jen osm bodů a v hodnocení plus/minus byl jedním z nejhorších v celé NHL. "Pravděpodobně je to můj nejhroší začátek sezony v kariéře," přiznal.

Fanoušci Wild si z něj utahovali. Na krabici mléka, kam se v zámoří umísťují fotky ztracených dětí, vyobrazili českého útočníka s popiskem: "Ztracený: Martin Havlát, kanonýr. Kontaktuje Todda Richardse (trenéra), Minnesota Wild."

Pak se rozjel. Začal dávat góly, bodoval. V novém roce cítil formu a těšil se na olympiádu. Věřil, že bude patřit k tahounům a s kamarádem Eliášem jim to bude klapat. "Na odpovědnost jsem připravený," hlásil v lednu.

Jenže v únoru přišlo vystřízlivění. Po nevýrazných výkonech ho kouč Růzička nechal putovat sestavou. Moc mu to nepomohlo. Český tým skončil ve čtvrtfinále. Ani Eliáš, ani Havlát roli lídrů nezvládli. Boj o Stanley Cup se Havláta netýkal. Na zlatém mistrovství světa v Německu chyběl.

Slabou útěchou může být pro útočníka Minnesoty fakt, že se jeho gól dostal mezi nejlepší akce v NHL. Alespoň na oficiálním serveru nhl.com patří jediná branka v utkání proti Coloradu z konce ledna do top videí z uplynulé sezony. 

Podívejte se na Havlátův pohledný gól v zápase proti Coloradu

Pohlednou kombinaci, která by klidně mohla soutěžit v anketě o Zlatou helmu, zakončil český forvard do prázdné brány jednou rukou. Celá akce začala za brankou Minnesoty. V 56. minutě zápasu našlápl Havlátův spoluhráč Kylie Brodziak k sólu, jenže přihrál do středního pásma na Havláta. Ten mu žabičkou puk prostrčil mezi soupeřovými obránci a Brodziak pohotově vrátil kotouč zadovkou před prázdnou bránu.

Havlátovi stačilo natáhnout hůl a brankář Colorada byl bezmocný. I když byl mezi třemi nejproduktivnějšími Čechy v zámořské soutěži, v 73 utkáních zaznamenal 54 bodů (18+36), nebyl s loňskou sezonou spokojený.

Kdyby nic jiného, může mu video s krásným gólem dodat sebevědomí do dalšího ročníku NHL. Snad se v něm dočká individuálního i týmového úspěchu.