Pittsburgh - NY Rangres:  Scuderi brání Jágra

Pittsburgh - NY Rangres: Scuderi brání Jágra | foto: ČTK

Malkin hattrickem sestřelil Rangers

• 14
Pittsburgh - Pondělní program hokejové NHL nabídl jediný duel, ve kterém ve formě hrající Pittsburgh na domácím ledě přehrál Rangers v poměru 4:1. Hattrickem se v dresu Penguins blýskl ruský útočník Jevgenij Malkin, jednu asistenci si připsal i Petr Sýkora. Za New York alespoň zkorigoval skóre kapitán Jaromír Jágr.

Poprvé se ruský forvard Pittsburghu Jevgenij Malkin radoval v NHL z hattricku 3. ledna, kdy pomohl k debaklu Toronta (6:2).

Své střelecké představení si navíc jednadvacetiletý centr zopakoval již po necelých dvou týdnech. Tentokrát třemi góly režíroval pro změnu vítězství Penguins nad Rangers.

"Každé vítězství je důležité, ale konfrontace s divizními rivaly jsou klíčové," řekl zámořským novinářům gólman Ty Conklin, který vychytal svou desátou výhru z dosavadních jedenácti startů.

Penguins totiž vstupovali do zápasu s bilancí pouhých čtyř úspěchů z posledních patnácti střetnutí proti divizním konkurentům.

Proti ostatním celkům ligy naopak mužstvo vedené kapitánem Sidney Crosbym vybojovalo úctyhodných 21 výher z devětadvaceti utkání.

"Chceme na tom zapracovat. Je to jenom jedno vítězství, ale budeme si na něm zakládat," dodal po výhře 4:1 produktivní Crosby, jenž asistoval u úvodních dvou branek Pittsburghu.

Pod oba zásahy se v 4., respektive 7. minutě podepsal aktivní Jevgenij Malkin. Na 3:0 upravil stav v čase 16:48 ofenzivní obránce Sergej Gončar, kterému v dvojnásobné přesilové hře přihrávali Petr Sýkora a Kris Letang.

Po bezbrankové prostřední dvacetiminutovce doznalo skóre změny až v 50. minutě, kdy Jaromír Jágr třináctým zásahem sezony během početní výhody vykřesal pro Rangers jiskru naděje.

Skvěle chytající Ty Conklin, jenž si poradil s 43 střeleckými pokusy Rangers, však další puk za svá záda nepustil. V poslední minutě při power-play New Yorku navíc Malkin završil hattrick střelou do prázdné klece.

"Dali jsme soupeři příliš mnoho prostoru. Musíme k tomu přistupovat jinak. Mají mladý a hodně rychlý tým," řekl po šesté porážce z posledních sedmi zápasů zklamaný Jaromír Jágr.

Výsledek:

Pittsburgh - New York Rangers 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
4., 7. a 60. Malkin, 17. Gončar (Sýkora) - 50. Jágr. Střely na branku: 23:44. Diváci: 17 000.