Momentka z utkání Vsetín - Přerov.

Momentka z utkání Vsetín - Přerov. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Poruba prohrála v první lize v Přerově, poprvé uspěly Šumperk a Kadaň

• 0
Hokejisté vedoucí Poruby prohráli v 8. kole první ligy v Přerově 0:3 a zůstávají v čele tabulky o skóre před Jihlavou, jejíž duel na ledě Kladna byl odložen na 7. listopadu. Premiérovou výhru v ročníku si připsal nováček Šumperk, který na vlastním ledě rozdrtil Frýdek-Místek 5:0.

Na první body v sezoně dosáhla Kadaň, která zdolala Benátky nad Jizerou 4:3 po samostatných nájezdech.

Přerov sehrál teprve čtvrtý duel v sezoně a podruhé vyhrál. V osmé minutě dostal Zubry do vedení Kamil Hajšman a ještě v úvodní třetině zvýšil v přesilové hře Vlastimil Dostálek. V polovině utkání dovršil výsledek Radek Číp.

Gólman Ondřej Kacetl, který nastoupil za Přerov poprvé v této prvoligové sezoně na střídavý start z Komety Brno, udržel díky 31 zákrokům čisté konto. Poruba z posledních tří zápasů získala jen na dva body.

Šumperk, který se vrátil do první ligy po čtyřech letech, z dosavadních šesti utkání vydoloval jediný bod, ale souboj s Frýdkem-Místkem zcela ovládl. Už v 15. minutě vedl díky brankám Jana Bernovského, Jozefa Baláže a Tomáš Krče 3:0.

Na konci druhé třetiny se trefil v přesilové hře opět Baláž a po 98 sekundách závěrečného dějství dovršil vysokou výhru v další početní výhodě Tadeáš Jaroš. Své první čisté konto v první lize udržel Marek Peksa.

Kadaň v úvodních pěti duelech nebodovala a díky úspěchu se posunula na předposlední místo před Třebíč, která stihla zatím jen dva duely a získala jediný bod.

Proti Benátkám nad Jizerou Trhači skvěle začali a v deváté minutě měli dvoubrankový náskok. Nejdříve přesilovku pěti proti třem využil Marcel Kottek a potom zvýšil Roman Chlouba. Po 27 sekundách druhé části snížil v početní výhodě Daniel Špaček, ale ve 39. minutě vrátil domácím dvoubrankový náskok Jakub Trefný.

Ve třetí třetině ale Středočeši vyrovnali, když zužitkoval další přesilovku Sebastian Čederle a prodloužení vynutil Petr Krejčí. V nájezdech si připsal vítěznou trefu Chlouba, který předtím ve 44. minutě za stavu 3:2 neproměnil trestné střílení.

Na třetí místo se posunul Sokolov, který vyhrál nad Prostějovem 5:2. Domácí rozhodli až ve třetí třetině. Jestřábi drželi předtím krok díky dvěma gólům Lukáše Motlocha, který v úvodu otevřel skóre a po obratu Baníku díky brankám Tomáše Vracovského v přesilové hře a Tomáše Rohana ve 38. minutě vyrovnal.

V čase 51:52 vrátil Sokolovu vedení v početní výhodě Michal Gut, za 27 sekund pojistil vedení Vít Jiskra a za dalších 68 vteřin uzavřel skóre opět Gut.

18.Třebíč20116:101

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)

Branky: 14:42 Prokeš (Kotala), 20:12 Kotala (Prokeš), 21:44 L. Bednář (Doktor), 23:22 R. Szturc (F. Seman, L. Rutar), 26:12 Doktor (O. Procházka, R. Szturc), 59:47 Adamský (Prokeš) - 18:58 Miškář (Lang, Teplý), 53:30 Procházka (Toman, Přikryl), 56:02 Procházka (J. Holý, M. Beran). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Keprlík, Komínek.

AZ Heimstaden Havířov Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Chroboček – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman, R. Szturc – Doktor, Cihlář, L. Bednář – Mrva, Maruna, Fridrich – Ivan.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – Krutil, Marcel, J. Holý, Mlčák, Kubíček, Jebavý, Poizl – Procházka, Jícha, M. Beran – Jánský, Miškář, Teplý – P. Novák, Pytlík, Lang – Koffer, Přikryl, Toman.

VHK ROBE Vsetín - HC Slavia Praha 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky: 20:41 L. Bednář (Bartko, Pechanec), 37:48 Pechanec (Š. Jenáček, Gorčík), 46:56 Bartko (R. Vlach, Pechanec) - 06:16 Šmerha (Kafka), 35:15 J. Novák (Jaroslav Bednář, Pšenička). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Otáhal, Hranoš.

VHK ROBE Vsetín Gába (Málek) – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček, Kucharczyk (A), Gajarský.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – Jeřábek, J. Novák (C), Barák, Buchta, Sedlák, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Všetečka, Pšenička, Jaroslav Bednář – M. Ondráček, Vlček, Kružík – Tomica, Šteiner, J. Doležal (A).

HC Stadion Vrchlabí - HC Stadion Litoměřice 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Branky: 04:00 M. Kratochvil (Zeman, Vála), 04:29 Mrňa (Urban), 12:31 Zeman (Linhart, Heřman), 32:04 Chrtek (Linhart, Heřman), 56:05 Urban (Mrňa) - 02:15 P. Svoboda (Luciani), 58:46 Berka (Stehlík, Luciani). Rozhodčí: Čáp, Bejček – Dědek, Hnát.

HC Stadion Vrchlabí Klouček (Soukup) – Linhart (A), Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků (C), J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Rohlík, Chalupa.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, J. Holý, Výtisk (C), Sedlák, Jebavý (A), Háva, Černohorský – M. Beran, Miškář, Procházka – T. Svoboda, P. Svoboda, Luciani – Stehlík, Moravec (A), Jánský – Bernat, Hašek, Berka.

HC Baník Sokolov - LHK Jestřábi Prostějov 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 12:09 Vracovský (Kverka, Prymula), 34:09 T. Rohan (D. Zeman, Kadeřávek), 51:52 Gut (Šik), 52:19 Jiskra (Vrána, J. Pohl), 53:27 Gut (Prymula, Šik) - 03:06 Motloch, 37:30 Motloch (Wojnar). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Belko, Juránek. Diváci: 502.

HC Baník Sokolov Neužil (Pitoňák) – J. Pohl, A. Rulík, Kadeřávek, D. Zeman, Přindiš (A), Klodner, Tureček – Vracovský, Kverka (A), Osmík – Prymula, Gut, Šik – Švec, T. Rohan (C), D. Tůma – Jiskra, Vrána, Kropáček.

LHK Jestřábi Prostějov Wolf (Bláha) – Piegl, Sova, Drtil, Staněk, Hrdinka, Pěnčík, Matyáš – Žálčík (A), Bartoš (A), Vachutka – Mrázek, T. Kaut (C), Hrníčko – T. Jandus, Chlán, M. Novák – Motloch, Ouřada, Wojnar.

DRACI PARS ŠUMPERK - HC Frýdek-Místek 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky: 03:46 Bernovský (Baláž), 09:48 Baláž (Bernovský, Krejčiřík), 14:34 Krč (Kučera, Spratek), 38:34 Baláž (Gewiese, Jaroš), 41:38 Jaroš (Gewiese). Rozhodčí: Barek, Šudoma – Bohuňek, Zedník.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – Gewiese (C), Dosek, Kabelka, Nepokoj, Věntus, Weintritt – Jaroš (A), Milfait (A), P. Kratochvíl – Bernovský, Baláž, Krejčiřík – Uhlík, Tadeáš Král, Hroch – Kučera, Spratek, Horký – Krč.

HC Frýdek-Místek Malík (15. Suchánek) – Haman, Husák, Zahradníček, Hrachovský, J. Michálek, J. Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Šedivý – Peterek, R. Veselý, Martynek (A) – Klimša (A), Raška, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič – Matiaško.

SK Trhači Kadaň - HC Benátky nad Jizerou 4:3N (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)pen. 3:2

Branky: 05:20 Kottek (J. Svoboda, Matyáš Svoboda), 08:01 Chlouba (Trefný), 38:49 Trefný (Kottek, Chlouba), Chlouba - 20:27 D. Špaček (Pekař, A. Dlouhý), 42:06 Čederle (Jiruš, Pabiška), 52:10 P. Krejčí (Maršoun, Jansa). Rozhodčí: Kostourek, Grech – Kokrment, Baxa.

SK Trhači Kadaň Hanuljak (R. Běhula) – Kottek (A), Trefný (C), R. Havel, Seemann, Havlín, T. Běhula – Matyáš Svoboda, J. Svoboda, Chlouba – Achmeťjanov, Sursov, Koblížek – Z. Zabloudil, Jakub Veselý, Morong – Bucek.

HC Benátky nad Jizerou Pařík (Žajdlík) – Šedivý, Kolmann (C), Aubrecht, Štibingr, Kovář, P. Krejčí, Had – D. Špaček (A), A. Dlouhý, Pekař – Jiruš, Čederle, Pabiška (A) – Cikhart, Jansa, Wiencek – Maršoun, Šafařovský.

HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 07:59 Hajšman (Číp, F. Dvořák), 13:40 Dostálek (Hrabal, F. Král), 30:43 Číp (Indrák, Pšurný). Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Komínek, Blažek. Diváci: 764.

HC ZUBR Přerov Kacetl (Holík) – F. Král, Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Dřímal, Kučeřík, Gréč – Dostálek, Pšurný (A), T. Doležal (C) – Číp, Hejcman, Hajšman – Süss, F. Dvořák, Matěj Svoboda – Fencl, Indrák, Dobša.

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán (Muštukovs) – Žovinec, Teper, Slavík, Kozák (C), Pastor, T. Voráček, Rudl – Pořízek, T. Jáchym, Špaček – Endál (A), Korkiakoski, Stloukal – Toman, Kanko, J. Káňa (A) – Hotěk, M. Hlinka, Brodek.

SC Kolín - HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Branky: 05:49 Zdeněk (Štohanzl, Blaha), 07:56 L. Krejčík (Zumr, Stehlík), 13:30 Husa (Jankovský, Z. Král), 23:31 Jankovský (Z. Král, Šafránek) - 27:59 J. Drtina (Severa, Š. Havránek), 59:00 Trávníček (Vrdlovec). Rozhodčí: Luděk Pilný, Jan Jaroš – Milan Jindra, Petr Bělohlav.

SC Kolín Sejpal (O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Zdeněk – Jankovský, Z. Král, Šafránek (C) – L. Krejčík (A), Zumr, Stehlík (A) – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, R. Martínek, Němec.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (Haas) – M. Voženílek, Vl. Brož (A), Š. Havránek, J. Drtina (A), Vala, Pika, Zich – Pšenička, Vrdlovec, Tůma – Trávníček (C), Matějček, Severa – O. Bláha, G. Szturc, Protasenja – Grim, Furch, Tlačil.