Kometa a Chomutov vyrovnaly série

• 3
Praha - Výhodu domácího prostředí využily Kometa Brno a Chomutov i ve čtvrtých zápasech semifinále. Hostující týmy se nedokázaly ani jednou střelecky prosadit. Kometa porazila Boleslav 3:0, Chomutov Olomouc 2:0.Stav obou sérií je nerozhodný 2:2. Paté duely se budou hrát v Olomouci a Boleslavi.

Kometa Brno - Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Domácí Kometa se mohla opět spolehnout na gólmana Jarinu. Ten nepustil žádný puk z boleslavských přesilovek a v 19. minutě naopak udeřil z početní výhody Zubíček.

Rychlý hokej pokračoval i ve druhé třetině a ve 37. minutě dokázal ujet boleslavským bekům Padělek a bekhendovou střelou trefil růžek Cháberovy branky. Vítězství 3:0 pečetil před vynikající kulisou 6800 diváků domácí útočník Dlouhý.

Branky: 19. Zubíček, 37. Padělek,  43. Dlouhý. Rozhodčí: Kubeš, Jeřábek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 11:13. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6800. Stav série: 2:2.

Chomutov - Olomouc 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Chomutov začal proti Olomouci náporem umocněným dvěma přesilovkami, ale hosté se ubránili a postupně hru vyrovnali. Skóre otevřeli ve 24. minutě domácí, když Kostourkovu střelu Žigárdy vyrazil jen k volnému Polodnovi a ten střílel do odkryté brány.

Aktivita se pak přesunula opět na chomutovské hokejky, ale výborně chytající olomoucký brankář si se všemi pokusy poradil. Nevyzrál na něho ani ve 49. minutě Jeslínek, který jel trestné střílení za faul Bartoně na Bouška.

V 55. minutě se přesto Chomutov pojistky dočkal. V oslabení Tauš za bránou vybojoval puk a přihrál zcela volnému Chatrnúchovi, který střelou pod břevno zvýšil na konečných 2:0.

Branky: 24. Polodna, 55. Chatrnúch. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Lhotský, Kabourek. Vyloučení: 6:6, navíc Révay (Chomutov) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3120. Stav série: 2:2.

Skupina o udržení 9. kolo:

Hokejisté Mostu si ve skupině o udržení v první lize připsali vysokou výhrou, když před domácím publikem rozstříleli Šumperk 9:2. V druhém dnešním duelu prohrál již zachráněný Beroun v Prostějově 1:3 a pomohl tak domácím dál živit naději na záchranu.

Prostějov - Beroun 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Středočechy poslal do vedení už v 7. minutě Appel a domácím dlouho trvalo, než dokázali srovnat krok. V 35. minutě se o to postaral Vymazal. Stejný hráč v polovině závěrečné třetiny skóre otočil a konečnou podobu dal výsledku v poslední minutě Podešva. Prostějov tak tři kola před koncem udržel naději na záchranu, když v tabulce ztrácí na druhý Most sedm bodů.

Branky: 35. a 47. Vymazal, 60. Podešva - 7. Appel. Rozhodčí: Hradil, Pešina - Novák, Škach. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 500.

Most - Šumperk 9:2 (2:0, 5:1, 2:1)
1. a 60. Gergel, 31. a 35. Zaťovič, 16. Urban, 23. Kubát, 24. Postl, 36. Plachý, 56. Koláček - 40. Antonovič, 44. Komínek. Rozhodčí: Fraňo, Jebavý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:6, navíc Míka (Most) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 705.

,

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.