Mladá Boleslav - Kometa Brno

Mladá Boleslav - Kometa Brno | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Hokejisté Mladé Boleslavi postoupili do finále

• 64
Mladá Boleslav - Do finále první ligy postoupili hokejisté Mladé Boleslavi, kteří přehráli brněnskou Kometu až v prodloužení rozhodujícího sedmého zápasu. V celé sérii oba týmy naplno využívaly výhody domácího prostředí. V sobotu to potvrdil vítězným gólem Richard Král. Středočechy po výhře 2:1 čeká už v úterý první finále s Chomutovem.

Boleslav vyhrála sérii 4:3 na zápasy a o účast v baráži proti Ústím nad Labem bude hrát s Chomutovem.

V dnešním duelu hrály velkou roli přesilové hry. Oba týmy se prosadily ve dvojnásobné početní výhodě. Skóre otevřel dvě minuty před koncem první třetiny útočník Daniel Boháč, o vyrovnání se postaral v 31. minutě brněnský obránce Tomáš Houdek.

. ON-LINE

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Ve třetím dějství branka nepadla a zápas dospěl do prodloužení. V něm se domácí dostali k přesilovce, Robert Schnabel napřáhl v 64. minutě od modré a jeho ránu tečoval za bezmocného brankáře Kamila Jarinu zkušený Král.

"Nějak to tam spadlo. Takže docela štěstí," komentoval postupový gól Král, který mohl rozhodnout zápas ještě v normální hrací době, ale velkou šanci tři minuty před koncem nevyužil.

Postup do finále Král rozhodně nepřeceňuje. "Úspěch bude, až postoupíme do baráže. A ještě větší by byl, kdybychom ji vyhráli," uvedl Král. Podle rodáka z Pardubic bylo klíčem k úspěchu v této sérii vítězství Mladé Boleslavi v základní části soutěže. "Vyplatilo se nám to, protože jsme tím pádem hráli rozhodující zápas v domácím prostředí," řekl Král.

A v Mladé Boleslavi dnes měli Středočeši jasnou převahu v hledišti, protože do něj se dostalo jen zhruba pět desítek brněnských fanoušků. Do Mladé Boleslavi jich přijelo několik stovek, přestože jim pořádající klub s předstihem vzkázal, že je vyprodáno. Brňané se na stadion skutečně nedostali, v sektoru pro hosty přitom bylo volno.

Zápas proto provázely policejní manévry, protože panovaly obavy kvůli chování fanoušků Brna. V pohotovosti bylo 140 policistů, k žádnému vážnějšímu incidentu nedošlo, pouze jeden z fanoušků prokopl výplň dveří a byl poté předveden na služebnu.

Mladá Boleslav - Kometa Brno 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0).
Branky: 18. Boháč, 64. Král - 31. Houdek. Rozhodčí: Kubeš, Homola - Prchal, Čížek. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 4000. Konečný stav série: 4:3.

. Finále začne v úterý

Finále první hokejové ligy mezi Mladou Boleslaví a Chomutovem začne v úterý. Po čtvrtečním postupu Chomutova přes Olomouc se rozhodlo o druhém finalistovi dnes v Mladé Boleslavi, kde domácí tým v sedmém semifinále zdolal Kometu Brno.

Ne. 6.3.: Boleslav - Chomutov

Finálová série se hraje v úterý a ve středu v Mladé Boleslavi, potom se přesune na sobotu 29. března a neděli 30. března do Chomutova. Pokud se nerozhodne už ve čtyřech utkáních, bude se hrát páté v úterý 2. dubna v Mladé Boleslavi, případný šestý duel je naplánován na pátek 4. dubna do Chomutova a nejpozději se rozhodne v neděli 6. dubna v Mladé Boleslavi.

Úspěšnější tým si vybojuje právo účasti v baráži o extraligy s nejhorším týmem nejvyšší soutěže - Slovanem Ústečtí Lvi. Boj o extraligu v sérii na čtyři vítězné duely startuje v pátek 11. dubna.