Momentka z utkání Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod.

Momentka z utkání Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Hokejisté Chomutova se proti Vrchlabí nadřeli, Ústí vyhrálo ve větší pohodě

• 0
Favorité první hokejové ligy vstoupili do nové sezony vítězně, i když Chomutov se na výhru nad Vrchlabím pořádně nadřel. O vítězství letošního účastníka baráže o extraligu 3:2 rozhodl na začátku třetí třetiny Radek Duda, který ve dvojnásobné přesilovce tečoval Bendovu střelu od modré.

Lépe si vedl finalista minulého ročníku Ústí nad Labem, které zdolalo Tábor 3:1. Severočeši využili dvě přesilovky, hosté skórovali rovněž v početní výhodě za stavu 3:0 pro favorita. Hosty zachránil od vyšší porážky výborný brankář Jakub Čech.

Nejpřesvědčivější výhru v prvním kole si připsala Jihlava, která porazila Beroun 4:0. Dvěma góly se pod vítězství podepsal kapitán Dukly Oldřich Bakus.

Zápas nováčka soutěže Písku s Třebíčí začal s půlhodinovým zpožděním kvůli komplikacím s osvětlením. Gólu se diváci dočkali až v úvodu poslední třetiny, kdy se přesně trefil hostující obránce Bulička. Písek nedokázal vyrovnat ani z trestného střílení, které neproměnil Dragoun.

Prohrál i další nováček Litoměřice, které podlehly 2:3 v Chrudimi. Hosté sice v závěru zápasu v přesilovkách smazali dvougólové manko, ale v 59. minutě Semorád zajistil domácímu týmu těsné vítězství.

Až do penaltového rozstřelu dospěl zápas v Benátkách nad Jizerou, kde Havlíčkův Brod neudržel vedení 2:0. Domácí vyhráli v nájezdech díky Tomáši Klimtovi.

Momentka z utkání Olomouc - Kadaň. Momentka z utkání Olomouc - Kadaň. Momentka z utkání Olomouc - Kadaň.

Momentky z utkání Olomouc - Kadaň.

1. kolo

Znojmo - Hradec Králové 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
10. Říha, 43. David, 48. Kolafa - 9. a 59. Roubík, 15. a 30. Kadlec, 16. Berger. Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 1389.

Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
51. Kolmann, 55. Pavlů, rozhodující nájezd Klimt - 25. Švaňhal, 45. Knotek. Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 430.

Písek - Třebíč 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
42. Bulička. Rozhodčí: Jeřábek - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1200.

Chrudim - Litoměřice 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
6. Král, 40. Luštinec, 59. Semorád - 52. Slížek, 54. Vobořil. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. Diváci: 380.

Olomouc - Kadaň 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
25. a 43. Pekr, 38. Brančík, 52. Polodna - 34. a 47. Boušek, 42. Radulay. Rozhodčí: Kubeš - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 920.

Ústí nad Labem - Tábor 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
8. Hovorka, 28. Holomek, 48. Hanzl - 49. R. Heřman. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Štrba (Tábor) 10 min. Využití 2:1. Diváci: 2769.

Chomutov - Vrchlabí 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
25. Procházka, 36. Davídek, 43. Duda - 20. Filip, 39. Tvrdek. Rozhodčí: Jílek - Zavřel, M. Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 1623.

Jihlava - Beroun 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
32. a 49. Bakus, 17. Čachotský, 34. Mareš. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:5, navíc Pacovský (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1520.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.