Bývalý slávista Vladimír Růžička mladší po neúspěšném pokusu prosadit se v KHL zamířil do první ligy

Bývalý slávista Vladimír Růžička mladší po neúspěšném pokusu prosadit se v KHL zamířil do první ligy | foto: Michal Šula, MF DNES

Růžička jde znovu za tátou. Kouč a útočník se potkají v Chomutově

  • 65
Spojenectví trenéra hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky a jeho syna pokračuje. Po společném působení v extraligové Slavii se potkají i v prvoligovém Chomutově. Starší z rodiny tam pomáhá coby poradce, mladší podepsal Pirátům roční smlouvu.

25letý útočník v létě zkoušel prorazit v lotyšském Dinamu Riga, které hraje KHL, ale kontrakt nedostal. Nyní tak jde do 1. ligy.

„Přesvědčil mě velký zájem trenéra Kopřivy. Z Rigy jsem se vrátil v horší moment, všechny kádry už byly plné. Pár nabídek se objevilo, ta chomutovská byla super," uvedl Růžička mladší v klubové televizi.

Růžička starší je s Piráty spjatý už od června. „S majitelem klubu Jardou Veverkou starším mě pojí dlouholeté přátelství, takže jsem souhlasil, že pomůžu jako konzultant, když se na mě s touto žádostí obrátil,“ prohlásil nedávno reprezentační kouč. „Konzultace poskytuje bezplatně,“ upřesnil generální manažer klubu Jaroslav Veverka mladší.

Růžičkův syn v základní části minulého ročníku extraligy ve 49 duelech nastřádal 21 bodů (8+13). Kromě třízápasové epizody v Havlíčkově Brodě jinde než ve Slavii nehrál.

Není jedinou čerstvou posilou, zkouškou u Pirátů prošel produktivní finský útočník Tomas Sinisalo, jenž poslední dvě sezony strávil v norském Stjernenu. 28letý rodák z Philadelphie, který má i americké občanství, je synem Ilkky Sinisala, který dlouhodobě působil v NHL, uvádí Piráti v tiskové zprávě. I on má roční smlouvu. 

Chomutov po sestupu z extraligy razantně zatřásl s kádrem, kromě řady posil přišel i trenér Břetislav Kopřiva.