Radost litoměřických hokejistů

Radost litoměřických hokejistů | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Litoměřičtí hokejisté porazili Jihlavu a přiblížili se vedoucí Třebíči

• 0
Hokejisté Litoměřic vyhráli ve šlágru 23. kola první ligy doma nad Jihlavou 5:1 a přiblížili se vedoucí Třebíči na rozdíl šesti bodů. Horácká Slavia zdolala na vlastním ledě Šumperk 4:3 až po samostatných nájezdech. Na třetí Vsetín i čtvrtou Jihlavu se bodově dotáhl pátý Sokolov, který doma zvítězil nad Kolínem 5:1 a natáhl vítěznou sérii na šest utkání.

Třebíč vyhrála počtvrté za sebou. Skóre otevřel v 5. minutě v přesilové hře Lukáš Nedvídek, v čase 16:59 vyrovnal také v početní výhodě Tomáš Vildumetz, ale 50 sekund před koncem úvodního dějství vrátil Horácké Slavii náskok David Michálek. Ve 37. a 55. minutě otočil stav dvěma góly Dávid Kohút. V čase 58:28 ale vynutil nastavení Ladislav Bittner a v rozstřelu se prosadili jen domácí Lukáš Forman a právě Bittner. Šumperk potřetí za sebou prohrál.

Jihlava neuspěla po třech vítězstvích a připsala si teprve druhou porážku z posledních deseti duelů. Litoměřice dostal do vedení po 131 sekundách hry Marek Berka a v 16. minutě zvýšil ve vlastním oslabení Lukáš Válek. V polovině závěrečného dějství upravil Josef Koláček už na 3:0. Dukle ještě vykřesal naději 99 sekund před koncem Vojtěch Zeleňák, ale v poslední minutě při power play do prázdné branky pojistil náskok Josef Jícha a pak ještě dovršil výsledek Martin Kadlec.

Kolín se Sokolovem držel krok v první třetině, kdy na úvodní branku Jana Strejčka ještě odpověděl Jan Veselý. Mezi 24. a 35. minutou ale Baník čtyřmi góly rozhodl. Vedení domácím vrátil Vít Jiskra, potom využil početní výhodu Daniel Kružík a další branky přidali Tomáš Rohana a Daniel Přibyl. Pro sparťanského útočníka, který se po více než čtyřech letech po problémech s kolenem vrátil do zápasového rytmu, to byla první branka ve třetím duelu po comebacku.

Nový kouč Poruby Jiří Režnar začal porážkou na ledě Přerova 0:2. Zubři sice před týdnem poprvé doma neuspěli, když podlehli Jihlavě 1:2, ale teď opět v domácím prostředí kralovali. Už ve 3. minutě jim získal v přesilové hře náskok Matouš Kratochvil a po 25 sekundách třetí třetiny při hře čtyř proti čtyřem se ještě prosadil František Hrdinka. Gólman Lukáš Klimeš udržel díky 27 zákrokům poprvé v sezoně v první lize čisté konto.

Třetí vítězství z posledních čtyř utkání oslavil šestý Prostějov, který doma zdolal Benátky nad Jizerou 3:1. Středočeši prohráli potřetí za sebou. Ve 34. minutě se jako první radovali domácí Jestřábi, poté co využil přesilovou hru Tomáš Jáchym. O vyrovnání se postaral 11 sekund před koncem druhé třetiny Daniel Špaček. Po 98 vteřinách poslední části vrátil Prostějovu vedení Šimon Jelínek a výsledek dovršil v čase 59:12 do prázdné branky Jan Kloz.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 33:34 T. Jáchym (J. Kloz, Rudovský), 41:38 Š. Jelínek (Vala, Dubský), 59:12 J. Kloz (Rudovský, Martin Novák) - 39:49 Daniel Špaček (Dušek). Rozhodčí: David Čáp, Tomáš Micka – Jan Kleprlík, Henrik Kráľ.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Zajíc, M. Jáchym – P. Beránek, T. Jáchym, Mrázek – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Rudovský – Š. Jelínek, T. Koblížek, Dubský – Podlaha, Janeček, Štefka.

HC Benátky nad Jizerou D. Král (Žajdlík) – Aubrecht (A), J. Šedivý, Žůrek, Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Daniel Špaček (A), Dušek, Měchura – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Wiencek, Jansa, Kalaj – Zajíček, E. Čermák, Křepelka.

HC Baník Sokolov - SC Kolín 5:1 (1:1, 4:0, 0:0)

Branky: 02:48 Strejček (Hašek), 23:20 Jiskra (Jurčík, Klejna), 29:55 Kružík (Kverka, Jurčík), 31:11 T. Rohan (A. Rulík, Šik), 34:18 D. Přibyl (Kverka, Kružík) - 13:20 Jan Veselý (J. Sklenář). Rozhodčí: M. Grech, M. Sýkora – M. Tvrdík, P. Sedláček. Diváci: 528.

HC Baník Sokolov Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Weinhold, Mrowiec – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – D. Přibyl, Kverka (A), Kružík – Šik, T. Rohan (C), Šmerha – Kuťák, Hašek, Pořízek.

SC Kolín Tichý (Sejpal) – Piegl, Čáp, Kachyňa, V. Čížek (A), Zorko, Váchal, Klodner – L. Krejčík (C), David Šafránek, Poppel – Síla, J. Sklenář, Jan Veselý – Jankovský, Matějček, Matyáš Svoboda – Jaroslav Dvořák, Zumr, Petržilka.

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky: 02:11 Berka (Malát), 15:52 Válek (J. Holý, Výtisk), 50:46 Koláček (L. Stehlík, Rouha), 59:10 J. Jícha, 59:59 M. Kadlec (Berka) - 58:21 Zeleňák (F. Seman). Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Coubal, Hnát..

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Pinkas, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Černohorský, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Berka, M. Kadlec – L. Stehlík, Koláček, Rouha.

HC Dukla Jihlava Žukov (Maláč) – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus (A), Houška, Berčík.

SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK 4:3N (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)pen. 2:0

Branky: 04:47 Nedvídek (Poizl), 19:10 D. Michálek (Vodný), 58:28 L. Bittner (Střondala, Dočekal), L. Forman - 16:59 Vildumetz, 36:49 Kohút (Spratek, Pěnčík), 54:15 Kohút (Březák). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Polák, Štofa. Diváci: 761.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, L. Bittner (C), Dočekal – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný (A), D. Sklenář – Ferda (A), D. Michálek, Křehlík.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (Křupka) – Pěnčík, Drtil (A), Březák, Gewiese, Hrachovský, Dajčar – Žálčík (A), D. Kindl (C), Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, A. Furch – Scheuter, L. Rutar, Antoníček – J. Horký.

HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 02:34 M. Kratochvil (Herman, Kubeš), 40:25 Hrdinka (Herman, R. Černý). Rozhodčí: Šudoma, Jaroš – Štěpánek, Blažek.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Hrabal, R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), M. Novotný – T. Doležal (A), Pšurný (A), Süss – Jan Svoboda, Herman, M. Kratochvil – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Sebera, D. Indrák, Tadeáš Král.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Brízgala) – Szathmáry, Urbanec, T. Voráček, Žovinec, M. Houdek, Michal Barinka (A), Lukáš Kozák – Guman, Bitten, Korkiakoski – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Kanko (A).