ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jan Salač, MAFRA

Hokejisté Vsetína a Prostějova jsou ve čtvrtfinále první ligy krok od postupu

• 3
Hokejisty Vsetína a Prostějova dělí jediná výhra od postupu do semifinále první ligy. Vsetín ve druhém čtvrtfinálovém duelu zdolal doma Jihlavu 2:1 a Prostějova zvítězil také na vlastním ledě nad Litoměřicemi 5:2. Série na tři vítězné duely vyrovnaly vítěz základní části Třebíč a Zlín, který loni po 42 letech sestoupil z extraligy. Třebíč doma vyhrála nad Přerovem 3:1 a Zlín zvítězil v Ostravě nad Porubou 5:2. Série budou pokračovat v neděli.

Vsetín navázal na středeční vítězství 4:3 v prodloužení. Za druhým úspěchem vykročil v 11. minutě, kdy se po střele Pavla Klhůfka prosadil z dorážky Miroslav Holec. V čase 28:44 sice odpověděl v přesilovce pěti proti třem Tomáš Harkabus, ale za 96 sekund vrátil Valachům náskok Vít Jonák. Vítěz minulého ročníku první ligy už nedokázal odpovědět.

V Prostějově se ve středu diváci dočkali branky až v 69. minutě, kdy útočník Jan Veselý rozhodl o výhře domácích 1:0 v prodloužení. Tentokrát se v čase 9:36 trefil za hosty po přihrávce Ondřeje Procházky Tomáš Guman. Jestřábi ale mezi 30. a 37. minutou otočili stav na 3:1.

Jako první se prosadil ve vlastním oslabení trefou z pravého kruhu Tomáš Jandus, stav otočil David Ostřížek a při Gumanově trestu zakončil kombinaci Jakub Illéš. Ve třetí třetině zvýšili náskok domácích Jan Slanina a Jan Bartko, který využil přesilovku. Porážku Stadionu ještě zmírnil Josef Koláček.

Třebíč odpověděla na středeční porážku 1:2 v prodloužení a postaral se o to nejproduktivnější hráč a druhý nejlepší střelec základní části Martin Dočekal. Nejdříve v čase 11:10 při hře čtyř proti čtyřem po přihrávce kapitána Ladislava Bittnera otevřel skóre a za 164 sekund při vyloučení Matouše Kratochvila v přesilové hře zvýšil na 2:0. V 31. minutě pojistil náskok v další početní výhodě Jakub Malý a za hosty necelých šest minut před koncem zkorigoval výsledek Tomáš Doležal.

Zlín zareagoval na úvodní porážku v Ostravě 0:3. V polovině úvodní části dostal Berany do vedení obránce Vojtěch Riedl a v 18. minutě při vyloučení Adama Sedláka využil přesilovku po přihrávce Bedřicha Köhlera zpoza branky neobsazený Darek Hejcman. Poruba v druhé části v početních výhodách srovnala stav. V 25. minutě se při Riedlově trestu trefil z pravého kruhu Dominik Hrníčko a v čase 27:53 při pobytu Petra Mrázka na trestné lavici se trefil z levé strany zlínský odchovanec Jakub Šlahař.

Zlínu vrátil vedení v 47. minutě v přesilovce čtyř proti třem Petr Kratochvíl, který se před brankovištěm prosadil po přihrávce Denise Kindla. Za 33 sekund se v další výhodě čtyř proti třem spolupráci zopakovali a Kratochvíl zasunul puk bekhendem za Daniel Dolejše. Výsledek ještě pečetil 86 sekund před koncem při power play do prázdné branky Tomáš Pospíšil.

VHK ROBE Vsetín - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 10:48 Holec (Klhůfek, Půček), 30:18 Jonák (Říha, Rob) - 28:42 Harkabus (T. Havránek, Chlubna). Rozhodčí: J. Hucl, J. Jaroš – M. Štofa, F. Pěkný. Diváci: 3 087. Stav série: 2:0

VHK ROBE Vsetín Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Říha, Smetana (A), Ondračka, Jenáček, O. Němec (A), Česánek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.

HC Dukla Jihlava Beran (Chaloupek) – Kolář, Haman, Bilčík, F. Kočí, Vala, Dundáček, A. Dvořák – Harkabus (A), Skořepa (C), Karabáček – T. Havránek, Miškář, Šik – Meluzin, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Křehlík, V. Brož.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky: 11:10 Dočekal (Bittner, Forman), 13:54 Dočekal (Vodný, Bořuta), 30:50 Malý (Forman, Ferda) - 54:01 Doležal (Hrdinka). Rozhodčí: Bejček, Cabák – Hanzlík, Bohuněk.. Diváci: 2 204. Stav série: 1:1

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička, Fajmon – Vodný, D. Michálek, Ferda – Dočekal, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Pšenička, Novák.

HC ZUBR Přerov Postava (Žurek) – Krisl, Chroboček, R. Černý, Hrdinka, Kudělka, Ševčík, F. Němec – Kratochvil, Pechanec, Indrák – Goiš, Süss, Březina – Jan Svoboda, Macuh, Doležal – Fencl, Ministr, Hradil.

Poruba - Berani Zlín 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Branky: 24:02 Hrníčko (Pšurný, Urbanec), 27:53 Šlahař (Krenželok, Hrníčko) - 10:20 Riedl (Sadovikov), 17:02 Hejcman (Köhler, Kubiš), 46:32 Kratochvíl (Kindl), 47:05 Kratochvíl (Kindl), 58:34 Pospíšil (Kindl, Kubiš). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Zidek, Kráľ. Stav série: 1:1

Poruba Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Klimíček, Lemcke, A. Sedlák, Doudera, Krenželok – Šlahař, Pšurný (A), Dufek – Berisha, Šoustal, Hrníčko – Gřeš, Vachovec (A), Střondala – Bernovský, Mlčák, Karafiát.

Berani Zlín Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Talafa, Riedl, Zavřel – Kratochvíl, Kindl, Pospíšil – Lang, Hejcman, Z. Sedlák – Kubiš (C), Gago, Mrázek – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (A).

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky: 29:54 Jandus (Maruna), 34:15 Ostřížek (V. Burian, Hašek), 36:54 Illéš (T. Jáchym, Venkrbec), 44:44 Slanina (Jiránek, T. Jáchym), 49:44 Bartko (T. Jáchym, Kubeš) - 09:36 Guman (Procházka, Kuťák), 50:45 J. Koláček (Senčák). Rozhodčí: Zavřel, Kubičík – Dědek, Blažek.. Diváci: 2 100. Stav série: 2:0

LHK Jestřábi Prostějov Pavelka (J. Němeček) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Slanina – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, Venkrbec (C), Jandus – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna.

HC Stadion Litoměřice T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Hampl, Kroupa, Výtisk (C), Šedivý, Holý (A), Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman – P. Svoboda, Jícha, Válek – Ton, J. Koláček, Berka – Slavíček, Vitouch, Senčák.