Českobudějovický Michal Švihálek (modrá) atakuje Josefa Mikysku z Benátek.

Českobudějovický Michal Švihálek (modrá) atakuje Josefa Mikysku z Benátek. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Budějovicím stojí na cestě do baráže v semifinále hokejisté Třebíče

• 0
Hokejisté Českých Budějovic v play-off první ligy míří do další série. Čtvrtfinálový soupeř z Benátek nad Jizerou Jihočechům vzdoroval jen dva zápasy. V neděli Jihočeši porazili Benátky 3:2 a celou sérii zvládly 4:2 na zápasy.

I když v neděli v Benátkách po první třetině Budějovice prohrávaly 1:2, kdy se za hosty trefil v 10. minutě Tomáš Nouza. O postupujícím celku, a tedy i konci sezony pro Benátky, ale rozhodla druhá dvacetiminutovka. Ve 24. minutě na 2:2 srovnával Adam Přibyl a o šest minut později na konečných 3:2 pro Motor zvyšoval Dušan Žovinec, kterého ve vlastním oslabení našel Martin Heřman a Žovinec pak překonal roztaženého brankáře domácích. Tady se utkání zlomilo ve prospěch Motoru.

„Ve hře pět na pět jsme lepší a myslím si, že už Benátky melou z posledního. I když tedy přesilovky, zejména ta jejich první lajna, mají perfektní. Na to se hezky kouká. Jinak jsme asi trochu lepší my, tak doufáme, že to už dotáhneme do konce,“ podával zprávy po druhé třetině předseda fanklubu Motoru Pavel Vágner.

Nejen z Budějovic přijelo do Benátek Motor podpořit několik stovek fanoušků. „Je nás tady ještě víc než minulou neděli. Snad něco k šesti, sedmi stovkám. Také hodně lidí z Benátek, ale pro ně je to možná letos poslední hokej,“ usmál se Vágner.

Třetí třetinu Jihočeši odehráli s velkým klidem a domácí hokejisté neměli moc šancí na srovnání zápasu. Minutu a půl před koncem základní hrací doby ještě domácí trenéři poslali brankáře Fučíka na střídačku, Benátky to zkoušely v šesti proti pěti.

Fanouškům Motoru pak trochu zatrnulo, protože půl minuty před závěrečnou sirénou ještě musel na trestnou lavici Tomáš Nouza za hákování. Ale i přesilovku Benátek šesti proti čtyřem Budějovice zvládly, skóre se neměnilo. „To je dneska ale krásný den. Ale zapotil jsem se u toho přenosu dost, hlavně po vyloučení Nouzy. Nádhera. Gratulace klukům do Itálie,“ dělal si po postupu legraci na oficiálním diskusním fóru Motoru fanoušek pod přezdívkou Dimmu Borgir.

Kromě Českých Budějovic dále do semifinále postupuje i suverén základní části z Chomutova, který Ústí nad Labem porazil přesvědčivě 6:1. Série mezi Kladnem a Jihlavou se naopak prodloužila. Semifinálové boje v play-off začnou České Budějovice s Třebíčí doma, a to za týden v pondělí 9. března.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.