Zadáci Slavie utrácejí kvůli gólům

• 5
Praha - "Od střílení gólů jsou útočníci," říká slávistický obránce Pavel Kolařík. Jenže to byl právě on, kdo gólem v prodloužení rozhodl třetí finále hokejové ligy s Pardubicemi. Slávistická zadní vozba se vžívá do nové role. Zástupci zřejmě nejlepší defenzivní sestavy ligy včera dotáhli svůj tým k vítězství v třetím finále proti Pardubicím. Tentokrát nikoliv bojem před vlastní brankou, ale před tou soupeřovou. Obránci dali čtyři z pěti slávistických gólů.

Vítěznou trefu vypálil v sedmé minutě prodloužení Kolařík. Vystřelil od modré čáry a pardubickému gólmanovi Svobodovi propadl puk do branky. Slavia vyhrála 5:4.
"Nahodil jsem to, Duda perfektně clonil," řekl Pavel Kolařík. "Před prodloužením jsme byli unavení. Dostali jsme pokyn, všechno střílet na branku."

"Neviděl jsem puk a ještě mě trefil do podpaží. Vyhrál šťastnější," řekl Svoboda.
Další bek, Posmyk, dal první gól. V přesilovce dostal přihrávku od Dudy a bez přípravy vystřelil.

"Byl to signál, takhle to zkoušíme. Střílel jsem od čertíka," říkal Marek Posmyk se smíchem. Pálil právě z místa, kde je na ledě namalovaný čert jako reklamní symbol.

Pro Posmyka znamená letošní play-off návrat do radostných časů. Na začátku minulé sezony, kdy hrál za Zlín, ještě reprezentoval. Loni přestoupil do Slavie, ale na podzim se ho klub chtěl zbavit. Pro zájemce však byl příliš drahý.

Posmyk je znám spíš svými svaly než góly, v sezoně tráví tři hodiny v posilovně, v lehu zvedne stopadesátikilovou činku. "Ale teď od nás obránců trenéři vyžadují, abychom víc stříleli. V play-off padají náhodné góly," řekl Posmyk.

A hlavní hvězda posledních dní? Jan Hejda dal včera Pardubicím dva góly a s jedenácti body z play-off vede produktivitu obránců. Ve třetí třetině dal gól po krásné samostatné akci. Protáhl se kolem pardubického Novotného, vybruslil před branku a vystřelil.

"Naučil jsem se to od Jardy Bednáře. Když hrával za Spartu, dělával to tak a bylo mi to nepříjemné. Tak jsem to zkusil," vyprávěl Hejda. Včerejší úspěch stál Hejdu dva tisíce, které přilípnul na nástěnku v kabině slávistického maséra. Celkem už v play-off takhle utratil pět tisíc.

"A to jsem sám vymyslel, že budeme dávat peníze na tu nástěnku. A teď mě to stojí nejvíc," naoko se zlobí Hejda. "Ale za ty peníze to stojí," ujistil obránce.