Vsetínští chválili výkon gólmana Štefla

Praha - O deváté místo se dělí hokejisté Vsetína po nedělní výhře 2:0 na ledě Slavie. K překvapivému triumfu dovedl tým dvacetiletý brankář Martin Štefl, který při první venkovní výhře oslavil premiérové čisté konto v extralize a slavnějšího soupeře potupně poslal na samé dno tabulky.

„Martin nás podpořil skvělým výkonem,“ pochválil svého svěřence asistent trenéra Břetislav Kopřiva.

„Slavie měla hlavně v první třetině moře šancí, ale neproměnila žádnou. Vítězství stálo na našem brankáři, který chytal výborně,“ přidal se asistent kapitána týmu Roman Stantien.

Domácí začali náporem, Hruška dokonce minul puk před zcela prázdnou bránou. „Hlavně v první třetině jsme několikrát měli štěstí, to ke sportu patří,“ dodal Kopřiva.

Zkraje druhého dějství se valašský celek ujal vedení, když Stantien z ostrého úhlu překonal Hronka. Slavia pak nevyužila 88 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem a na začátku poslední třetiny uklidnil Vsetín gólem na 2:0 Škoda.

„Ani pak jsem si nebyl jistý vítězstvím. Vzpomeňte na zápas v Liberci, proto jsem měl obavy až do konce,“ upozornil Stantien na týden starou ztrátu dvougólového vedení.