SLAVIA - SPARTA
39. kolo extraligy

Utkání komentuje Jaroslav Tomas

27:42
V oslabení se do úniku dostal Ton, který z levé strany nebezpečně vystřelil, ale Franěk si poradil. Slavia pak soupeře zamkla v obranné třetině a její tlak korunoval dělovkou Novák. Bříza ale střelu celou dobu viděl a bezpečně ji schoval v lapačce.
26:07
Dalším vyloučeným je Josef Straka. Odchází na dvě minuty za podražení.
22:18
Sparta je kompletní. Slavia v přesilovce měla tlak, ale do šancí se dostávala jen těžko. V jejím závěru se dvakrát pokoušel pohnout skóre Duda, ale Bříza tentokrát domácí útočníky předčil.
22:18
Za nesportovní chování je vyloučen Sivek,který teatrálně přihrál pád na ledovou plochu.
21:46
Slavia je v plném počtu, Kadlec se vrací do hry.
20:53
Ton našel přihrávkou zpoza branky Štrbu, který mířil jen do dobře postaveného Fraňka.
20:01
Začala druhá třetina, úvodní buly vyhrál Beránek. Sparta dohrává přesilovku z úvodní části.
20:00
Skončila první třetina.
19:46
Vyloučen je domácí Kadlec, dostává dvě minuty za krosček. Jeho vyloučení předcházeli dvě šance Sparty, ve kterých hrál hlavní roli Ton. Nejprve připravil palebnou pozici pro Štrbu a pak zakončil sám, Franěk ale byl pozorný.
18:33
Obránce Žižka teď zmátnul sparťanskou obranu. Poté, co objel branku, všichni čekali přihrávku na Nováka, Žižka ale vystřelil a Bříza jen se štěstím vyrazil.
17:54
Na druhé straně vystřelil Černošek a nejistý Franěk měl s pukem hodně práce.
17:33
Novák znovu pálí a Bříza opět chytá.
17:28
Slávista Bednář teď s pukem na holi dvakrát obkroužil útočné pásmo, ke střele se ale nedostal a tak přenechal puk na modré Novákovi. Jeho bombu si Bříza pohlídal.
16:40
Po vyhraném buly v útočném pásmu střílel pod víko Netík, Franěk ramenem vytěsnil.
15:19
Slavia sehrála oslabení velmi dobře. Vyhazovala koutouče a nepustila Spartu k ničemu vážnějšímu. Kopecký je už zpět na ledě.
13:19
Vyloučen je domácí Kopecký, dvě minuty za nedovolené bránění.
13:12
Dvěma krásnými přihrávkami se teď blýsknul domácí bek Kadlec. Nejprve našel na modré Beránka, kterému ale puk utekl. Po chvíli svůj kousek zopakoval,adresátem byl tentokrát Hruška, jeho střela ale mířila nad.
11:21
Vyrovnáno 1:1! Tabaček vjel do útočného pásma a nahodil puk na Fraňka, ten jen lehkovážně vyrazil puk před sebe a dojíždějící Štrba zasunul puk do Fraňkovi branky. Jasná chyba domácího brankáře dává Spartě vyrovnání na 1:1.
10:49
V útočné třetině se prosazovala čtvrtá formace Slavie. Kopecký střílel z rohu a dostal se i k dorážce, po odpískání se po něm nervózní Bríza zle ohnal.
9:50
Oba celky jsou v plném počtu.
9:00
Hraje se parádní hokej. Další šanci na druhé straně měl Duda, ale ani jeho pokus v brance nekončí.
8:30
Ton vystihl rozehrávku domácích a poslal do šance Straku, ten přestřelil.
7:50
Tomica oslabuje Slavii, dostává dvě minuty za podražení a hraje se 4 na 4.
7:37
Vyloučen je Sparťan Dragoun, dvě minuty - napadení.
7:33
Od modré pálil Nikolov, Franěk jeho pokus vyrazil jen k číhajícímu Netíkovi, ten ale překvapivou šanci zahodil.
6:52
Sparta se přes minutu udržela v pásmu soupeře, její tlak je ale platonický. Domácí bránicí pětice ale soupeře ke střele nepustila.
4:47
Šance se střídají na obou stranách. Nejprve zkoušel štěstí střelou z těžkého úhlu akrtivní Josef Straka, ale neuspěl. V protiútoku se pak obránce Slavie Žižka zbavil kličkami tříprotihráčů a z kruhu přesně zamířil do šibenice, Břízova lapačka ale zasáhla včas.
3:43
Sparta je v plném počtu.
3:40
Od modré střílel domácí obránce Novák, puk prošel těsně kolem tyčky Břízovy branky. Případný gól by ale stejně neplatil, hra je přerušena pro postavení Slávistů v brankovišti.