SLAVIA - ČESKÉ BUDĚJOVICE
dohrávka 33. kola extraligy

Utkání komentuje Lukáš Hron

29:03
Budějovicím se podařilo vstřelit branku, ale nebyla uznána pro postavení Vaka v brankovišti.
28:21
Hosté jsou také v plném počtu. Domácí mnoho nepředvedli.
26:32
Vak i Duda jsou na ledě. Pokračuje výhoda domácích. Hraje se 5 na 4.
26:21
Vyloučený je hostující Kotaška za držení.
24:32
Vyloučený je za hákování hostující Vak, když za vlastní brankou popotáhl útočníka Dudu. Jenže jelikož ten šel k ledu až přespříliš ochotně. Je vyloučen za nesportovní chování. Bude se hrát 4 na 4.
23:04
Domácí vedou už 4:1 Podivně plíživá střela domácího obránce Žižky se proplazila i mezi betony dezorientovaného Chábery. Asistence: Vlasák.
23:00
Nalevo napřáhl Beránek, ale Chábera dokázal šikovně zasáhnout a se střelou si poradil.
20:01
Začala 2. třetina.
20:00
Skončila 1. třetina. Začátek byl pro hosty dost děsivý. Duel připomínal setkání kapra s piraňou. Ale časem Slavia polevila a hostům se podařilo ve výhodě po nenápadné akci snížit.
18:53
Hosté snížili na 1:3. Tak přece! Bývalý obránce Slavie Marek Posmyk, po nahrávce od Hübla, střelou švihem překonal Fraňka, když se trefil přesně nad jeho lapačku.
17:52
Vyloučený je domácí Hruška za hákování.
17:33
Největší šanci hostů měl Kotrla, když se po kombinaci se spoluhráčem dostal sám před Fraňka. Ten však stihl vymrštit lapačku.
16:42
Hosté se poměrně bez obtíží ubránili.
15:24
Kadlecovu ránu zastavil padající jihočeský obránce. Slavia však větší tlak nemá.
14:42
Je vyloučen Hübl za hákování.
14:03
Po nešetrném nájezdu od Růžičky mladšího zůstal na ledě ležet Chábera. Vznikla drobnjěší potyčka. Po dvou minutách na ledě v péči lékaře. Chábera pokračuje.
13:48
Do nájezdu se dostal Vlasák a vypálil do horního levého rohu branky. Chábera jeho střelu vytěsnil lapačkou nad.
12:43
Hra se kouskuje a nehraje se příliš pohledný hokej. Domácí příznivci podporují svůj tým a naopak příznivci hostů jsou hodně smutní.
11:12
Po nepřesnostech a mizerné rozehrávce se konečně něco děje. Hokejovou parádu předvedl hostující Šimánek. Najel si zleva, efektně si prohodil puk mezi nohama a povedeným trikem se snažil překvapit Fraňka. Jenže gólman domácích je jistý.
10:00
Hosté počastovali Fraňka několika střelami. Ten si s nimi však bez obtíží poradil, jelikož jim chyběla razance a překvapivost.
7:38
Domácí jsou v pěti. Ani výhoda nepomohla zlomit Budějovickým jejich špatný nástup a nezvedla je.
7:09
První vážnější šance hostů. Před Fraňka se natlačil zleva Kotrla. Ale brankář Slavie se stihl po puku natáhnout.
6:50
Hostům se přesilovka příliš nevede. Zapotil se spíše Chábera, který nájezd Slávistů ustál.
5:33
Hosté budou mít výhodu. Vyloučený je domácí útočník Vlasák za podražení.
2:48
Gólman Českých Budějovic Turek střídá. Do branky míří Chábera.
2:48
Slavia vede už 3:0. Snad měli raději hosté vyrazit po památkách. Na výlet na slávistický led s radostí vzpomínat nebudou. Jejich tragický výkon potrestal Radek Duda, když na zakončil své sólo. První jeho střelu Turek vyrazil, ale na druhou už nedosáhl. Duda musel čekat na potvrzení branky celých 5 minut. Asistence: Kadlec.
2:12
Budějovičtí se snaží s rychlým nástupem domácích něco vymyslet. Pálil Hudec.
1:26
Domácí vedou 2:0 Domácí mladý obránce Graňák využil momentu, kdy měl hostující Turek zakrytý výhled, a od modré vystřelil. Bohužel pro hosty puku pomohl Kotrla, o kterého se odrazil do sítě. Asistence: Kopecký.
1:00
Hosté se konečně probrali. Vakovu střelu pokrývá Franěk.
0:56
Slavia vede 1:0. Beránek posunul na úplně volného Bednáře a ten přízemní střelou poslal puk k pravé tyčce. Druhá asistence: Novák.