VYROVNÁNÍ NESTAČILO. Slávistický útočník Jakub Sklenář druhým gólem vyrovnal na 2:2. Jeho tým však padl v nájezdech a o semifinalistovi tak rozhodne sedmý zápas v Liberci. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Sedmého zápasu se nebojíme, burcuje smutný slávistický hrdina

• 45
Slávistický útočník Jakub Sklenář dal dva góly, při tom druhém políbil hokejku. Tak moc se mu ulevilo a tak moc šťastná jeho vyrovnávací branka byla. Ovšem pražskému týmu do semifinále play-off nepomohla. Liberec vybojoval sedmý rozhodující zápas v nájezdech, které rozhodl Petr Nedvěd.

Zklamaný Sklenář po utkání přiznal: "Góly jsou k ničemu."

A měl jste velkou šanci na hattrick, že?
Jo, ale puk se mi zapletl mezi nohy a už jsem nedokázal vystřelit.

Jaký to byl celkově zápas?
Smolný. Byli jsme lepší, ale nedali góly. Šancí bylo hodně ve druhé i ve třetí třetině. A nájezdy už jsou loterie.

V čem byl Liberec lepší?
Těžko říct. Možná měl víc štěstí. Myslím, že jsme na ně ve druhé třetině vlétli a mačkali jsme je. Nedali jsme góly. V prodloužení jsme hráli přesilovku. Škoda, že jsme ji nevyužili. Nájezdy nám nevyšly...

Byl rozdíl, že chytal Vošvrda, který je o dost větší než Pinc?
Mohlo to hrát roli. Všechno do něj naráží, chytá lépe. Ale jak jsem říkal, my nedáváme ani stoprocentní šance.

Je to smůla, nebo křeč?
Nevím. Musíme víc chodit do brány, chybí nám taková ta lehkost v přihrávkách, co nám vycházela první tři zápasy. Doufám, že to vyjde v sedmém zápase.

Máte z něho strach?
Myslím, že ne. Nemáme se na co šetřit. Sedmé zápasy umíme a doufám, že je potvrdíme.

Bude výhoda, že jste jeden rozhodující zápas letos zvládli proti Varům?
Výhoda? My jsme chtěli rozhodnout už v pátém zápase v Liberci. Bohužel se to nepovedlo, tak nám nezbývá než vyhrát ve středu.