První vítězství Třince zařídil Král

• 1
Třinec - Čtyři zápasy čekali hokejoví Oceláři Třinec na první vítězství v sezoně. Dočkali v sedmém kole extraligy. Porazili Liberec 4:2 a sesadili jej z prvního místa tabulky. Rozhodující dva góly vstřelil v posledních čtyřech minutách Richard Král. „Snad jsme se už odlepili ode dna,“ přeje si třinecký kapitán.

"Jedním z klíčů k vítězství bylo to, že naše mladá řada skvěle hlídala liberecké posily z NHL," pochválil Král důrazný útok Bordowski - Polanský - Hašek.

Pomohl vám k první výhře předchozí bod ze Slavie?
Určitě. Tam jsme byli v první třetině špatní, ale pak jsme dali góly. První  bod byl důležitý.

Jste už z nejhoršího venku?
V úterý nás čekají Karlovy Vary, velmi těžký soupeř. Pak jedeme do Zlína a doma máme Vítkovice. V lize nejsou slabí soupeři.

Během utkání na vás fanoušci pískali, ale pak skandovali vaše jméno. Jak vám bylo?
Je to smutné, když diváci pískají. Proto se mi momentálně hraje lépe venku. Lidé asi zapomněli na mých uplynulých deset sezon.

Zatím se vám však příliš nedařilo.
Dostávám se podstatně méně na led než v předchozích sezonách a ani důvěra od trenérů a od vedení není taková jako dříve. Těžko se s tím vyrovnávám, ale musím se s tím sžít.