Liberecký hokejista Tomáš Vak | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Po takovém zápase jsou dva body dost, řekl střelec Vak

• 2
Liberečtí hokejisté doma podruhé za sebou napínali své fanoušky až do samostatných nájezdů. A stejně jako proti Pardubicím, i s Vary byli úspěšní.

Hokejisté Liberce se přesvědčili o tom, že role jasného favorita může být ošidná. Pátý celek tabulky ve včerejším utkání 44. kola extraligy udolal do té doby poslední Karlovy Vary až 3:2 po nájezdech.

"Po tom, jak utkání probíhalo, můžeme být se dvěma body spokojeni," řekl liberecký útočník Tomáš Vak, autor vítězného nájezdu. "Remíza byla spravedlivá, ten bod navíc pro nás je bonus. Musím přiznat, že hosté nás hlavně v první třetině zaskočili aktivní hrou."

Hosté šli do vedení v 10. minutě, kdy domácí brankář Pinc po zákroku nevěděl, kde má puk, a Kuběna jej zblízka dorazil do sítě. "Naštěstí jsme první třetinu prohráli jen 0:1, mohli jsme ji prohrát také o tři góly," uznal liberecký asistent Filip Pešán.

Vyrovnat se Bílým Tygrům podařilo v polovině utkání, kdy svou kvalitu potvrdil nejproduktivnější hráč týmu Petr Nedvěd, jenž puk vyražený brankářem Salfickým doklepl do branky. Ještě ve druhé třetině však šly Vary lacino do vedení.

Fandíte?

Podpořte oblíbený tým ve velkém sčítání hokejových fanoušků

Košťál se po kiksu liberecké obrany v oslabení vlastního týmu prosmýkl až před Pince, ten jeho střelu zblízka vyrazil betonem jen k Lučkovi, který úspěšně dopravil puk do sítě.

Ve třetí části podruhé vyrovnal Čakajík a utkání dospělo do prodloužení. V jeho úvodu se domácí museli ubránit přesilovce Varů a v nájezdech rozhodli. Vítězný gól dal až v páté sérii útočník Vak, jediný hráč, který se trefil. Nejprve Salfického jako by uspal, najel si doleva a zavěsil.

"Tušil jsem, co Vak udělá, ale bohužel mi v rozhodující chvíli podjela noha," litoval gólman Dušan Salfický.

"Druhý bod bralo šťastnější, rozhodně ne lepší mužstvo," řekl domácí asistent trenéra Filip Pešán.

Liberecký kapitán Petr Nedvěd byl i v nepříliš pohledném utkání s Vary lídrem týmu. Připsal si dva body za gól a asistenci a celkově jich má už 50 stejně jako Sparťan Ton a Duda z Plzně.

Hokejisté Liberce se i po včerejšku udrželi na pátém místě extraligové tabulky. V příštím kole se představí zítra v Brně, v pátek hostí v dalším důležitém utkání o první šestku tým Zlína.