Momentka z utkání Pardubice - Kladno.

Momentka z utkání Pardubice - Kladno. | foto: René Volfík, ČTK

Pardubice nechtějí proti hokejistům Kladna prospat začátek

• 1
Nenechávat se vylučovat, a když už k tomu dojde, pokrýt přesilovky kladenských hokejistů. K tomu nepouštět soupeře do brejků, na které nejspíš bude v pardubické ČEZ Areně hrát.

Právě tudy povede podle nového asistenta trenéra Eatonu Pavla Hynka a zkušeného obránce Františka Kaberleho cesta k úspěchu nad středočeským protivníkem, který je sice možná předposlední v tabulce extraligy, ale nedávné výsledky má lepší než domácí Pardubic.

"Nemyslím si, že bychom je mohli podcenit, zvlášť potom, co jsme předvedli v úterním utkání proti Karlovým Varům," naráží kladenský odchovanec Kaberle na katastrofální první třetinu, kterou Eaton prohrál 0:3, když první gól Varů padl už ve 2. minutě.

Kladno si veze do Pardubic výhru nad pražskou Slavií, předtím prohrálo v Plzni a porazilo doma Liberec. Pardubice od šťastného vítězného gólu v poslední minutě duelu s Vítkovicemi prohrály už tři utkání v řadě. "Po dvou porážkách, neberu penalty na Slavii, velí povinnost vyhrát. Hrajeme doma s předposledním, ale nebude to jednoduché, Kladno se v posledních zápasech zvedlo," má jasno trenér Hynek.

Ačkoli v tu dobu ještě nebyl ve funkci, dobře ví, že vstupy do zápasů byly nejen v poslední době slabinou jeho nového týmu. "Bavili jsme se o tom s kolegou Jandačem. Chceme se zaměřit na úvodní třetinu," uvedl Hynek.

V sestavě Kladna stále najdeme veterány Pateru, Bělohlava nebo Libora Procházku. "Pavel Patera je stále platný hráč a patří k nejlepším útočníkům Kladna, mladší kluci ho dobře doplňují. Do útoku mají dobré mužstvo, skřípe jim to v obraně," soudí Paterův dlouholetý spoluhráč Kaberle.

Trenéři nechtěli prozradit, kdo se postaví do branky, jisté je, že se udravený Jiří Cetkovský posune do středu druhého útoku namísto Zohorny. Útočník Radil má zablokovaná záda a hrát zřejmě nebude. Kladnu bude chybět potrestaný útočník Jindřich Kotrla, který dostal třízápasový distanc za faul na slávistu Jaškina.