Kamil Piroš z Litvínova překonává z trestného střílení jihlavského gólmana...

Kamil Piroš z Litvínova překonává z trestného střílení jihlavského gólmana Jakuba Škarka. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Na cizím ledě to Jihlavě nejde, domů zatím nepřivezla ani bod

• 0
Hokejisté Dukly Jihlava začínají v baráži o extraligu ztrácet dech. Dvě poslední porážky je přišpendlily na dno tabulky.

Zatím čtyřikrát vycestovala jihlavská Dukla v prolínací soutěži na led soupeře a pokaždé to byla naprosto zbytečná cesta. Ani v jednom případě totiž nedokázali svěřenci trenéra Petra Vlka v roli hostů bodovat.

„Čím to je? To je jednoduchá otázka, na kterou je ale těžké odpovědět. Kdybychom věděli, proč to tak je, tak bychom to určitě změnili,“ povzdechl si jihlavský útočník Marek Prokš.

Přitom právě on byl tím, kdo udělal v karlovarské KV Areně zápis do střelecké listiny jako první. Díky jeho přesné trefě Dukla od 23. minuty vedla.

„Pak ale přišla taková nepovedená pětiminutovka, během které to najednou bylo 3:1. A to už se potom těžko otáčí,“ krčil rameny.

Jihlava přijela do Karlových Varů s defenzivní taktikou, která dělala domácímu týmu po většinu zápasu velké problémy.

„Chtěli jsme na soupeře nastoupit a snažili se dát mu hned na začátku branku. Nějaký tlak tam z naší strany byl, ale Jihlava opravdu dobře bránila,“ pochválil defenzivní práci Dukly asistent hlavního kouče karlovarské Energie Mikuláš Antonik.

Navíc se v úvodu druhé třetiny hosté prosadili i střelecky. „Myslím si, že domácí to trochu zaskočilo,“ nechal se slyšet v pozápasovém hodnocení jihlavský asistent František Zeman. „Bohužel z těch šancí, které jsme pak ještě měli, jsme neodskočili o dvě branky. No a potom v pěti minutách domácí zápas otočili,“ smutnil.

Přesto stačila Dukla karlovarského soupeře vyděsit ještě jednou. Těsně před druhou pauzou se totiž střelecky prosadil Josef Skořepa. Jenže při závěrečné hře bez gólmana potom udělala Dukla chybu a domácí Rudolf Huna střelou do opuštěné klece definitivně přiřkl body energetikům.

„Není důležité, že gól padl do prázdné brány, důležité je, že jsme ho dali,“ oddechl si autor čtvrtého úspěchu domácích.

Baráž o extraligu pokračuje dalším kolem už zítra a Dukla v něm na vlastním ledě přivítá Litvínov.