Lukáš Sedlák z Pardubic slaví gól, překonal vítkovického brankáře Aleše Stezku.

Lukáš Sedlák z Pardubic slaví gól, překonal vítkovického brankáře Aleše Stezku. | foto: ČTK

Gól nováčka? To bude drahé, slibují Sedlákovi v Pardubicích

• 0
Po přestupu z NHL absolvoval čtvrtý zápas za pardubické Dynamo a počtvrté byl na jeho konci vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Hokejový útočník Lukáš Sedlák dal v úterý ve Vítkovicích v devětadvaceti letech svůj vůbec první extraligový gól a další připravil v prodloužení pro parťáka Tomáše Hyku.

„Jsem rád, že se nováček konečně trefil. Pěkně mu to spočítáme, bude to mít drahé,“ usmíval se v rozhovoru pro klubový kanál Hyka.

Vyskakovat si ale příliš nemohl. I on totiž pravděpodobně musel zatížit klubovou kasu poté, co zaznamenal svůj stý (a později stý první) bod v extraligové kariéře. Nejdřív naservíroval gól právě Sedlákovi, a jak již bylo naznačeno, v prodloužení překonal vítkovického brankáře Aleše Stezku po rychlém průjezdu na pravém křídle.

„Byli jsme domluveni s Honzou Košťálkem, že když se vyhraje buly, tak mi to hodí do rychlosti a já už jen přebruslil hráče. Naštěstí se mi povedlo překonat i gólmana,“ byl rád Hyka.

Dynamo díky tomu v Ostravě bralo dva body za výhru 3:2 v prodloužení, po nepovedené první třetině však prohrávalo 0:2.

„Nevím, co se stalo. Možná jsme měli v nohách cestu, ale je hlavní, že pak zazvonil budíček a všechno jsme si uvědomili. Ukázali jsme sílu a za těch dalších čtyřicet minut jsme si dva body zasloužili,“ nepochyboval Hyka.

Druhý gól Východočechů zařídil David Musil, taktéž byl jeho prvním v pardubickém dresu, a stejně jako Hyka se Sedlákem tak musel přisypat do kasičky.