Liberec ztrácí na osmé místo jen dva body

Liberec - Už jen dva body ztrácejí hokejisté Liberce na vytouženou osmou příčku znamenající postup do vyřazovacích bojů. V dohrávce čtyřicátého kola extraligy porazili Vítkovice. Na výhře, která severočeský tým posunula na deváté místo, se gólově podíleli Čakajík, Rozsíval a Korhoň, brankář Svoboda navíc udržel čisté konto.

Domácí gólman poprvé zasahoval v sedmé minutě po nebezpečné akci vítkovického Hubáčka. Na druhé straně si v 13. minutě při hře čtyř proti čtyřem najel před branku hostů obránce Čakajík a chladnokrevně zakončil na 1:0.

V přesilové hře v 15. minutě měl velkou šanci domácí Korhoň, ale zblízka brankáře Pince nepřekonal. Vyrovnat mohl vítkovický Ivan Padělek, který se v 18. minutě proháčkoval až před Svobodu, ale gól také nedal.

„V první třetině šel z Vítkovic trochu strach, ale naštěstí jsme se ujali vedení krásným gólem,“ řekl po zápase asistent libereckého kouče Karel Dvořák.

V druhé třetině měli lepší nástup domácí a dalšími dvěma trefami rozhodli o výsledku. Nejprve už v 22. minutě zvýšil Rozsíval na 2:0, v 28. minutě pak Korhoň šikovně obehrál obránce Chmelíře a vsítil třetí liberecký gól.

Ostravští hokejisté měli šanci v 32. minutě v přesilovce, avšak Svoboda byl opět úspěšný: tentokrát zasáhl při prudké ráně obránce Jurečky. Vytáhl se ale i vítkovický Pinc, nad jehož výtečným zásahem v 37. minutě proti akci Procházky s Rozsívalem diváci jen s údivem zakroutili hlavami.

„Liberci se dařilo v osobních soubojích, měl větší chuť do hry a víc toužil po vítězství. My jsme nakonec přece jen také mohli dát nějaký gól, ale na vítězství jsme neměli. Domácí vyhráli zaslouženě,“ konstatoval po zápase vítkovický asistent Aleš Tomášek.

V poslední části hry se hosté snažili zkorigovat ztrátu, ale vynikajícího Svobodu nepřekonali. Největší možnosti propásli v 51. minutě Ivan Padělek v přesilovce, v 53. minutě Hubáček a v 60. minutě znovu tentýž hráč, který po závaru střílel z
bezprostřední blízkosti, avšak opět bez úspěchu.

Liberečtí jinak pečlivě a s přehledem bránili cenný bodový zisk a závěr zápasu okořenila jedenáct sekund před sirénou bitka, po které byli domácí Novák a hostující Zápotočný vyloučeni na pět minut a do konce utkání.

„Ve třetí třetině se utkání spíše dohrávalo, jen mě štve závěrečná rvačka, po které
dostal náš kapitán Novák trest do konce utkání. Celkově však děkuji mužstvu za nasazení a bojovnost,“ uzavřel Dvořák.

Liberec - Vítkovice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
13. Čakajík (Vampola, Korhoň), 22. Rozsíval (Plodek), 28. Korhoň (Vampola, Jiruš). Rozhodčí: Venglář - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 5:6, navíc V. Novák (Liberec), Zápotočný (Vítkovice) oba 5 min. plus do konce. Bez využití. Diváci: 4301.

Liberec: O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Plodek, S. Procházka - Korhoň, Vampola, J. Hašek - T. Klimenta, Rolínek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák, Nedvěd.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Kowalczyk, Ficenc, Černošek, Chmelíř, Zápotočný, Mocek, Dresler - P. Míka, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, Krayzel - Irgl, A. Padělek, M. Tomášek - Köhler, Hulva, Krenželok. Trenéři: Svozil, Tomášek.