Jurečka: Byla to střelecká impotence

Znojmo - První zápas čtvrtfinále obránci Vítkovic Petru Jurečkovi nevyšel. Byl na ledě u vítězného gólu Znojma v prodloužení. Postupně ale vynikal a stával se nejspolehlivějším ostravským zadákem. Ani jeho výkony však Vítkovice do semifinále neposunuly.

Nepomohl ani jeho gól ze středního pásma, kterým v šestém zápase ve Znojmě křesal naději. Jurečka sice vyrovnal na 1:1, ale Vítkovice nakonec prohrály 1:4 a v sérii 2:4.

"Bylo to tak dva metry za modrou. Střelil jsem to tam, protože jsem věděl, že je tak půlminutka do konce druhé třetiny. A říkám, že co letí mezi tyčky, to vždycky smrdí gólem," líčil svou trefu Jurečka.

"Ve vypjatých zápasech to tam kolikrát i spadne. Tentokrát se to podařilo."

Na výhru to ale nestačilo.
Čekal jsem, že vyrovnaný stav bude po přestávce trvat déle. Ale pak jsme dostali nešťastný gól. Ta střela byla tečovaná a Marek Pinc neměl šanci to chytit. Dali jsme do hry maximum, nebylo na co se šetřit. Jenže štěstí se k nám nepřiklonilo, šance jsme si nevytvořili.

V útoku se vám nedařilo. Čím to?
Byla to taková střelecká impotence. V posledcích dvou zápasech jsme se opravdu trápili se střelbou. Prostě nám to tam nepadalo.

Počítal jste při vaší střele s tím, že Jiří Trvaj nosí kontaktní čočky a mohl by hůře vidět?
Znáte jej už ze společného působení v Havířově. Hrál jsem s ním hodně zápasů, když stál za mnou v brance, a vím, že to je excelentní gólman. Ale prostě se stane, že v tak vypjatých zápasech to tam může spadnout komukoliv. Jak jsem to střílel, blesklo mi hlavou, že jsem ve Znojmě dal vlastně úplně stejný gól Rybárovi před čtyřmi lety v normálním extraligovém zápase. Střela mi sedla, no a Jirkovi se to tam nějak zašmrdlalo. Nervy v tom možná hrály nějakou roli, ale on to pak zase vynahradil. Čekal jsem, že ho to položí, ale hodil to za hlavu a chytal dobře.

Co sérii rozhodlo?
Roli hrál už první zápas, který jsme doma prohráli v prodloužení. Nechá to psychickou stopu, ale snažili jsme se hodit to za hlavu. Hokej je však o chybách a kdo jich udělá více, prohrává. A i když jsme se snažili dělat jich co nejméně, tak nám to třeba ve čtvrtém zápase ve Znojmě nevyšlo.

Přitom Znojmo jste brali jako přijatelného soupeře, že?
Čekali jsme, že přes ně přejdeme. Věřili jsme si. Ale věděli jsme, že to bude vyrovnaná série. Já čekal sedm zápasů. Bohužel. Je to o momentální formě celého mančaftu.