Jasná výhra posunula do čtvrtfinále Plzeň

• 17
Plzeň - Josef Straka zvedl ruce v oslavném gestu, jako by chtěl dosáhnout až na strop haly. Právě zakončil čtvrtým gólem sólo na kladenského brankáře Kopřivu. Patnáct minut před koncem to bylo jasné: hokejová Plzeň postupuje do play-off, Kladno končí. Hosté dvě třetiny bojovali i přes dvougólové manko, pak odpadli. Plzeň po výhře 5:0 slaví a těší se na čtvrtfinále, v němž narazí na Pardubice.

Plzeň vedla od deváté minuty a soupeře do žádného zvratu nepustila. Kladenští hokejisté dokázali vzdorovat náporu domácích, které hnala v báječné atmosféře se topící hala.

Hrozili hlavně z protiútoků, jen že skvělý Málek donmácí tým podržel a na začátku chybující obrana se v průběhu první třetiny probudila.

Utkání jsme sledovali
v podrobné reportáži

Ve druhé pak Plzeňští zmáčkli soupeře ve zdrcujícím náporu, gól však dali znovu jen jeden. A znovu, jako v úvodním dějství, kdy se trefil Kracík, padl gól v polovině třetiny. To když po odrazu střely Josefa Straky od levé tyčky dopravil do prázdné sítě puk obránce Nedoma.

Největší šanci Kladenských měl ještě v první třetině Zajíc, který šel po chybě obránců úplně sám na Málka, ten ale jeho blafák zlikvidoval perfektním rozklekem. "Roman! Roman!" bouřila hala.

To byl ještě stav 0:0 a Málek už měl za sebou jedno zaváhíání, když ho v sedmé minutě vystrašil lišák Kysela nahozením z úhlu. V tu chvíli domácím zatrnulo, puk spadnul na led vedle gólmana a zůstal stát v brankovišti, odkud jej odpálil plzeňský bek.

Ve třetí třetině dali domácí krásné góly a definitivně rozhodli o osudu nejdůležitějšího utkání roku. Obránce Jindřich se protáhl z pravé strany až před branku a bleskovou kličkou dal třetí gól Plzně. Po dvou minutách se trefil Josef Straka a po chvíli zakončil krásnou kombinaci střelou do odkryté branky Paroulek.

"Už je to uděláno, už je to hotovo!" spustil během třetí třetiny plzeňský "kotel". Atmosféra byla úžasná, dlouho dopředu byla hala vyprodaná.

Když bouřící hala poněkud utichla, byl slyšet i pokřik kladenských fandů. Ti vyvolávali jména svých hrdinů. Loučili se s dobrou sezonou, i přes postup zůstali vděční. Ale vítěz je jen jeden, play-off uvidí Plzeň.

O ostatních zápasech 52. kola extraligy čtěte zde

Plzeň - Kladno 5:0
Branky a nahrávky: 10. Kracík (Špaňhel, M. Dvořák), 30. Nedoma (J. Straka), 43. Jindřich (Dobrovolný), 45. J. Straka (Paroulek), 51. Paroulek (Andrašovský, Dobrovolný). Rozhodčí: Nečas, Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 6:6. Bez využití.
Diváci: 8320 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0

Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, M. Výborný, Nedoma, Krajíček, od 26. min. navíc Dobrovolný - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský (33.- 36. Šaffer) - M. Dvořák, Špaňhel, Kracík. Trenéři: Přerost, Kučera.
Kladno: Kopřiva - Zeman, P. Kasík, Sláma (21. Kruliš), Špelda, V. Čech, P. Hořava - Horna, Gardoň, Klimt - V. Bílek, Zajíc, M. Havel - M. Hořava, Kalla, Martin Procházka - Kysela, Pazourek, Jankových. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.

V hledišti plzeňského hokejového stadionu se slavil postup do play-off.