Zlín - Mladá Boleslav

Zlín - Mladá Boleslav | foto: MF DNES

Hokejisté Zlína podlehli poslední Mladé Boleslavi

Do roku 2009 vstoupili zlínští hokejisté mizerně. Po pátečním debaklu v Pardubicích neuspěli ani v domácím prostředí. Mladé Boleslavi, která je v tabulce poslední, podlehli 1:3. "Pokračovali jsme v duchu předchozího zápasu, který byl katastrofální," přiznal útočník RI Okna Zlína Ivan Rachůnek, autor jediného gólu domácích.

Zlínským hokejistům chyběla od úvodní minuty jiskra. Kombinaci brzdila spousta nepřesných přihrávek, do šancí se dostávali jen občas. "Naše útočná síla byla slabá," posteskl si zlínský kouč Zdeněk Venera.

"Chvilkami jsme sice měli tlak, ale vyložených gólových šancí bylo málo," dodal. "Zato naši hráči až na pár zaváhání splnili všechno, co měli," rozplýval se kouč Mladé Boleslavi Jaromír Šindel.

Domácí se neprosadili ani v přesilovkách, přestože jich sehráli sedm. Občas sice hezky kombinovali, ale častokrát nedokázali hostujícího brankáře Cháberu vůbec ohrozit. A ke všemu při vlastní výhodě inkasovali.

V 17. minutě ujel Handlovský a skóroval. Zvyšoval na 2:0, protože hosté byli úspěšnější i v přesilovkách. Využili hned svou první výhodu, v 6. minutě se z dorážky prosadil Král.

"Přesilovky v první třetině rozhodly o výsledku," připomněl Venera, že jeho výběr v úvodní dvacetiminutovce promarnil čtyři výhody.

"Byl to velký kontrast. Soupeř proměnil hned tu první a my jsme v naší inkasovali," dodal. "Zlín většinou přesilovky proměňuje, tentokrát v nich nedal ani gól. To byl klíč k úspěchu," pochvaloval si kapitán Mladé Boleslavi Richard Král.

"Taky mě překvapilo, jak snadno se nám v oslabení dařilo ujíždět do brejků. Jejich obránci nebyli moc rychlí."

Zlín odehrál utkání pouze na tři formace. Důvodem ovšem nebyla snaha dostat hráče co nejrychleji do většího tempa, byl to vynucený krok. Těsně před zápasem ze sestavy vypadl střední útočník Andrej Kollár. Krátce před úvodním buly jej přepadla nevolnost, s podezřením na zánět slepého střeva proto odjel na vyšetření do nemocnice.

"Snad se to nepotvrdí, snad se jen něčeho přejedl," doufá Venera. "Andrej nám citelně chyběl. Vidět to bylo hlavně při vhazování."

Trápení začalo už na tréninku, říká Rachůnek

Zlín (žet) - Svou tečí, kterou ve 47. minutě snižoval na 1:2, vlil spoluhráčům energii do žil. Ovšem desátá trefa Ivana Rachůnka v sezoně na obrat nestačila. Hokejisté RI Okna Zlín doma nečekaně podlehli Mladé Boleslavi 1:3.

"Věřili jsme, že zápas ještě otočíme. Několikrát jsme měli vyrovnání na holi, bohužel se nám nepodařilo přidat další gól," posteskl si Rachůnek.

Výkon Zlína snesl přísnější měřítko teprve po vašem gólu. Proč jste úvodní dvě třetiny doslova prospali?
Pokračovali jsme v duchu předchozího zápasu v Pardubicích, který byl katastrofální. Ale tím, že si řekneme, že do toho půjdeme, se hra jen tak neobrátí. Musíme začít hrát poctivě, aby se to otočilo.

Po Novém roce jsme sehráli dva špatné zápasy, přitom v prosinci se vám dařilo. Proč přišel takový výpadek?
Těžko říct. Nevím, kde hledat příčiny.

Jak z toho tedy ven?
Musíme začít už na tréninku a trénovat dobře a s chutí. Už trénink před zápasem v Pardubicích nebyl to pravé ořechové a v tomto duchu pokračujeme. Musíme se víc zaměřit na maličkosti a tvrdou práci, díky níž jsme zápasy vyhrávali.