Liberecký gólman Ján Lašák v duelu s Kometou.

Liberecký gólman Ján Lašák v duelu s Kometou. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Gólman Lašák bezzubé liberecké Tygry nespasil. Doma padli s Brnem

• 3
Když hrával za Pardubice, liberečtí fanoušci na něj řvali: Lašák to pustí! V pátek místo toho skandovali: Jánko, Jánko! Slovenský brankář Ján Lašák poprvé chytal za Bílé Tygry. V rušném domácím zápase s brněnskou Kometou měl dost práce, ale porážce 0:3 stejně nezabránil a liberečtí hokejisté mají dál problém s posunem na pozici v play-off.

"Je to zklamání. Když přijde člověk k týmu v takové situaci, tak doufá, že se první zápas vyhraje. To se, bohužel, nestalo," litoval Ján Lašák.

V Liberci podepsal smlouvu do konce sezony až ve čtvrtek odpoledne a hned druhý den už byl jedničkou Bílých Tygrů.

Čisté konto držel po velmi dobrém výkonu do začátku druhé třetiny, kdy domácí obrana nechala Hrušku vyjet z rohu až před branku, kde zblízka zavěsil.

Druhý gól dostal slovenský gólman ve 34. minutě dokonce v liberecké přesilovce, kdy opět nedůrazná obrana nechala pohodlně nadvakrát skórovat Kempného. "První gól byl nešťastný, skoro vlastní, a druhý mě dost mrzí, to jsme zaspali s obráncem," popsal Lašák.

A nebýt jeho skvělého zákroku proti Novotného střele zblízka, mohli Liberečtí po druhé části prohrávat víc než 0:2.

V závěrečné třetině Tygři tlačili, ale půl minuty před koncem inkasovali při power-play do prázdné branky na konečných 0:3.

Liberec už v první třetině přišel o svého elitního kanonýra Martina Bartka, který za zásah do oblasti hlavy a krku dostal trest ve hře. Tím pádem si nezahraje v příštím zápase zítra v Kladně a navíc jeho zákrok bude řešit disciplinárka.