Autor rozhodujícího gólu Michal Birner a Ladislav Šmíd (vzadu) z Liberce. | foto: ČTK

Liberec je třetím semifinalistou play off, Boleslav udolal v nastavení

• 65
Byla to dřina, ale nakonec to dokázali. Hokejisté Liberce přehráli Mladou Boleslav v pátém čtvrtfinále 2:1. Favorit série se však i přes velkou převahu mohl radovat z postupu mezi čtyři nejlepší až v prodloužení. V 65. minutě rozhodl Michal Birner, který dal i první gól Bílých Tygrů. Ti přehráli soupeře 4:1 na zápasy.

Liberec - Mladá Boleslav 2:1P

Od první minuty bylo jasné, že to bude velká taktická bitva, ve které nechce ani jedno mužstvo udělat zásadní chybu. Domácí potřebovali postoupit, hosté věděli, že když selžou, je to pro ně konec sezony.

A tak první gól přišel až v čase 28:00, kdy se prosadil Birner. A vlastně se štěstím, protože po buly pouze nahazoval kotouč na branku a ten prolétl až do sítě.

Boleslav to však nezlomilo a ve 37. minutě vyrovnala. Byl to Látal, který pálil z pravého kruhu a brankář Will nestačil zareagovat, protože hůl jeho spoluhráče Kolmanna lehce pozměnila dráhy střely.

Ve třetí třetině měl solidní šanci domácí Filippi, ale skvěle ho vychytal Krošelj, Lenc po přihrávce Kvapila zase trefil tyčku. A když hosté ustáli i obrovský závar v 58. minutě, šlo se do prodloužení.

V něm rozhodl po necelých pěti minutách Birner. Boleslav zlomilo, že hrála oslabení, vyloučit se nechal Najman za podražení. Zkušený domácí útočník v početní výhodě dokázal z pravého kruhu trefit odkrytý kousek branky.

Filip Pešán (Liberec): „Věděli jsme, že to bude vyrovnaný zápas. Mladá Boleslav byla velmi organizovaným a urputným soupeřem, celá série byla naprosto vyrovnaná. My jsme byli možná v některých pasážích, které ty zápasy rozhodly, šťastnější. Série měla velkou kvalitu.“

Miloslav Hořava (Mladá Boleslav): „Čekali jsme, že to samozřejmě bude těžký zápas, je to play off. To se také potvrdilo, jsme rádi, že to šlo za nerozhodnutého stavu až do prodloužení, což pro nás bylo výborné. Celou sérii bych zhodnotil tak, že jsme 1:4 na zápasy prohráli a asi zaslouženě.“

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:1P (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 28:00 Birner (Kvapil), 44:32 Birner (Filippi) - 36:49 Látal (Musil). Rozhodčí: Pavel Hodek, Oldřich Hejduk - Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda. Diváci: 7324. Stav série: 4:1

Bílí Tygři Liberec: Will - Derner, Kolmann - Hanousek, Šmíd - Havlín, Ševc - Doherty - Birner, Hudáček, Ordoš - Filippi, Kvapil, Lenc - Jelínek, Krenželok, Valský - Redenbach, Vlach, Zachar

BK Mladá Boleslav: Krošelj - Kotvan, Kurka - Hrdinka, Pláněk - Drtina, Kovačevič - Klikorka - Klepiš, Skalický, Vondrka - Procházka, Šťastný, Zohorna - Látal, Musil, Pacovský - Flynn, Kousal, Najman