Hadamczik svůj první zápas ve Spartě vyhrál

• 35
Praha - Hokejisté Sparty své první utkání pod novým trenérem Aloisem Hadamczikem vyhráli, ve 28. extraligovém kole porazili venku České Budějovice. Suverénní lídr tabulky Pardubice uspěl na ledě beznadějně posledního Havířova díky Petru Sýkorovi. Pardubický střelec byl u všech tří gólů favorita, na jeden nahrál a dva sám dal, Havířov skóroval jen jednou na konci první třetiny. Překvapení se zrodilo v Litvínově, kde domácí prohráli se Vsetínem. V dalším utkání 28. kola si Zlín poradil s Třincem, i když výhru 3:1 pečetil až pět vteřin před koncem do prázdné branky technický gól faulovaného Balaštíka. Vítkovice zvítězily s Vůjtkem v sestavě v Karlových Varech a Plzeň porazila Znojmo. V zápase Slavia - Liberec padl gól až v prodloužení, vstřelil ho exbudějovický Sailer. 28. kolo jsme sledovali on-lineOhlasy z utkání Havířov - Pardubice v Karviné Sailer rozhodl o výhře Slavie jubilejní stou brankou

Havířov - Pardubice 1:3

Přechodný azyl v Karviné hokejistům Havířova nepřinesl štěstí. Pardubice sice na ledě outsidera neoslnily, přesto v poklidu dokráčely k výhře 3:1. Žádnou z branek nevsítily při vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

První gól dal Divíšek v přesilovce, zbylé dva připojil Petr Sýkora ve vlastním oslabení. Tragické přehmaty v defenzívě dále deptají havířovskou psychiku. Poslední tým hrál dvě třetiny s lídrem tabulky vyrovnanou partii, ale tradičně ho zlomily vlastní chyby.

Hlasy trenérů po utkání:
Radomír Kužílek (Havířov):
Nezbylo nám, než bránit a hru kouskovat. To se povedlo, ale zase nás zlomily standardní situace. Jeden gól jsme inkasovali v oslabení, další dva dokonce při vlastní přesilovce. Sám nevím, čím to je. Na tréninku to pořád pilujeme, ale na tuto herní situaci nám asi chybí vhodné typy hráčů. Podceněním oslabeného soupeře v dané chvíli to určitě není.
Jiří Seidl (Pardubice): Zápas nebyl jednoduchý, protože Havířov perfektně bránil a my jsme se tak velmi těžko prosazovali do šancí. V motivaci hráčů nebyl problém, sami se hecovali, že utkání nesmí podcenit. Přišlo mi, že po vedoucím gólu jsme přece jen trochu polevili. Ve druhé části jsme však znovu zapnuli a dali dva góly ve vlastním oslabení. Havířov si v té chvíli možná myslel, že se nemůže nic stát.

Branky a nahrávky: 19. Procházka - 8. Divíšek (P. Sýkora), 30. P. Sýkora, 36. P. Sýkora (M. Sýkora). Rozhodčí: Svoboda - Čech, Machálek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Třetiny: 1:1, 0:2, 0:0. Diváci: 4407.
Havířov: J. Čech - V. Čech (41. Černý), Štefanka, Boháček, Vychodil, Michael Procházka, Holý - Lamich, Sršeň (41. Hebar), Bednařík - Kopecký, Martin Čech, Hrbek - Michal Čech (51. Micka), Polanský, Křestan (51. Meidl).
Pardubice: Barek - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Novotný, Duben, Pácal - P. Sýkora, D. Pospíšil, Lubina - Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha -Divíšek, Janecký.

Zlín -  Třinec 3:1

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži
Třinečtí hokejisté nevyhráli ani ve čtvrtém utkání za sebou. Ve 28. extraligovém kole prohráli na ledě předposledního Zlína 1:3, přičemž domácí vstřelili dvě branky v přesilových hrách, když na trestné lavici pokaždé seděl obránce Jančaříku, a výhru pečetil Balaštík pět vteřin před závěrečnou sirénou.

Horst Valášek (Zlín):
Sehráli jsme dramatické utkání, které mělo svou úroveň. Hráči podali velmi dobrý výkon, tentokrát dali do hry více srdce než v zápasech venku a vyplatilo se to. Proti kvalitnímu soupeři jsme získali tři cenné body, které v naší situaci tolik potřebujeme.
Pavel Marek (Třinec): Přestože jsme sehráli výborné utkání, odjíždíme bez bodů. Chybělo štěstí v koncovce, góly nám momentálně do soupeřových sítí nepadají. Byla na nás vidět touha po vítězství, ale neproměnili jsme šance.

Branky a nahrávky: 25. Vlach (Marušák, Blaťák), 42. Hamrlík (Veselý), 60. Balaštík - 44. Král (Pletka, Cartelli). Rozhodčí: Venglář - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 7:11, navíc Meluzín (Třinec) 10 min. Využití: 2:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1. Diváci: 4880.
Zlín: Tuček - Marušák, Blaťák, Hamrlík, Zubíček, Macholda, Galvas - Balaštík, Vlach, Pivko - Okál, Filip, Hubáček - Rachůnek, Ministr, Jenáček - Záhorský, Bartek, Veselý
Třinec: Horčička - Nosek, Malínský, Cartelli, Jančařík, Zbořil, Žabka, Houdek - Martynek, Král, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Zadina, Meluzín (29.-39. Ivan), Polončič (41. Ivan).

Litvínov - Vsetín 1:4

Hokejisté Litvínova prohráli na svém ledě se Vsetínem 1:4 a připsali si tak již čtvrtý zápas za sebou bez vítězství. Hosté o své výhře rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 2:0 a vypracovali si tříbrankový náskok. Brankáře Radovana Biegla překonal až v 53. minutě Jindřich Kotrla.

Jaroslav Hübl (Litvínov):
Hodnocení bude velmi jednoduché: pokračovali jsme v tradici posledních zápasů, kdy nedáváme góly. Vsetín nám ukázal, jak je hokej jednoduchý, my jsme si nevytvořili žádný tlak a budeme si muset s hráči znova promluvit.
Jan Neliba (Vsetín): Myslím, že rozhodl začátek zápasu, kdy jsme v pětiminutovém oslabení nedostali gól. Ukázalo se, že naše forma, hlavně střelecká, se zlepšila, což dokazuje deset gólů v posledních deseti zápasech. Domácí jistě chtěli vyhrát, ale body
odvážíme my.

Branky a nahrávky: 53. Kotrla (Říha, Havel) - 12. Demel (Vak), 30. Kotásek (Streit, Stantien), 33. Streit, 48. Jaškin (Hudler, Vymazal). Rozhodčí: Šindleer - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Horáček 5 min. a do konce utkání, Ambruz (oba Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Diváci: 3640.
Litvínov: Podolka (33. Hübl)- Kuntoš, Hranáč, Kroupa, Gýna, Poživil, Ťupa, R. Mrázek - Klobouček, Alinč, Skořepa - Klíma, Hübl, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár - Stavenský, Říha, Kotrla, od 21. navíc Havel.
Vsetín: Biegl - Frolo, Němec, Kuboš, Horáček, Jaškin, Polák, Ptáček - Demel, Vak, Vozdecký - Stantien, Hudler, Kucharczyk - Streit, Ambruz, Kotásek - Vampola, Korotvička, Vymazal.

Plzeň - Znojmo 3:1

Hokejisté Plzně porazili ve 28. kole extraligy Znojmo 3:1, když největší zásluhu na tom měl útočník Viktor Ujčík, který vstřelil dvě branky. Domácí trenér Karel Trachta udělal v sestavě po dvou porážkách na kluzištích soupeřích několik změn v sestavě a na hře se to projevilo.

Radek Kampf (Plzeň):
Oproti předchozím dvěma zápasům jsme podali disciplinovaný výkon a dodrželi jsme taktické pokyny. Chtěl bych pochválit celé mužstvo a hlavně brankáře Šmída, který nás v kritických chvílích podržel.
Milan Skrbek (Znojmo): Nepovedl se nám úvod utkání. Od stavu 2:1 jsme sice byli lepší, ale nedokázali jsme dotáhnout utkání do úspěšného konce.

Branky a nahrávky: 7. Ujčík (Řezníček), 10. Divíšek (Vobořil, Straka), 60. Ujčík (Štefanka) - 44. Pucher (Uram). Rozhodčí: Nečas - Kareš, Bláha. Vyloučení: 5:6. Diváci: 5040.
Plzeň: Šmíd - Kubeš, Řezníček, Dobroň, Výborný, Divíšek, Vobořil - Ujčík, Hurtaj, Matějovský - Dvořák, Straka, Andrašovský - Koreis, Švík, Adamský - Topol, Štefanka, Volák.
Znojmo: Kameš (21. Altrichter) - Soudek, Havíř, Benák, Pavel Kumstát, Snopek, Toman - Uram, Haman, Pucher - Barus, Plášek, Plch - Petr Kumstát, Erat, Mikulík (41. Beroun).

Karlovy Vary - Vítkovice 3:6

Hokejisté Vítkovic porazili ve 28. kole extraligy Karlovy Vary 6:3 na jeho ledě a připsali si tak již třetí vítězství nad tímto soupeřem v této sezóně. Pomohly
jim k tomu tři branky ve třetí třetině. V sestavě hostí se premiérově představil navrátilec ze zámoří Vladimír Vůjtek, který se ale do listiny střelců nezapsal.

Jan Votruba (Karlovy Vary):
Někteří hráči nastoupili se sebezapřením. Polovinu utkání jsme odehráli dobře, ale při našem největším tlaku a navíc při přesilovce jsme dostali gól. Po rychlé brance na začátku třetí třetiny jsme už neměli síly na
zvrat, nedařila se nám obrana.
Aleš Tomášek (Vítkovice): Z utkání jsme měli strach, ale začali jsme dobře. Pomohl nám návrat Vůjtka a velmi dobře zachytal brankář Trvaj. Celý zápas jsme odehráli dobře a byli lepší.

Branky a nahrávky: 5. Němčický (Skuhravý), 28. Krajíček (Svoboda, Hlavačka), 53. Košťál (Kverka) - 8. I. Padělek (Laskiewicz, A. Padělek), 15. Irgl (Phillip, Melenovský), 38. Burger (Moravec), 42. Krayzel (Gron, Jurečka), 52. Gron (Krayzel, Tesařík), 53. Kaděra (Phillip, Chmelíř). Rozhodčí: Homola - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:3. Diváci: 3100.
Karlovy Vary: Franěk (35. Kučera) - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer (41. Prošek), Rodin - Svoboda, Skuhravý, Němčický - Polák, Tvrdík, Balázs - Opatovský,
Kverka, Košťál, od 21. navíc Vlček, Pavliš, Kraus.
Vítkovice: Trvaj - Tesařík, Philipp, Jurečka, Černošek, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Burger, Moravec - Vůjtek, Gron, Krayzel - Laszkiewicz, A. Padělek, I. Padělek - Irgl, Melenovský, Selingr.

České Budějovice - Sparta 1:2

Hokejisté Sparty vyhráli ve svém prvním zápase pod taktovkou nové trenérské dvojice Hadamczik, Konečný na ledě Českých Budějovic 2:1 a posunuli se tak na páté místo extraligové tabulky. Vítězný gól vstřelil ve 25. minutě Ondřej Kratěna.

Jihočechům se přitom vstup do zápasu vydařil. Poté přišla velká chvíle domácích. Rob po přejetí modré vypálil, Bříza vyrazil puk před sebe a dojíždějící Štraub pohotově doklepl do horního růžku. Ještě v první třetině ale Sparta vyrovnala, autorství šťastné vyrovnávací trefy si připsal Havelka, od něhož se kotouč odrazil při clonění domácího brankáře.

Druhé dějství zahájili Budějovičtí několika chybami v obraně. Havelka ještě Jihočechy nepotrestal, ale rtuťovitý Kratěna, jenž zůstal před Hudáčkem nepokrytý, už se nemýlil. Ve 26. minutě Tomík bez přípravy pálil do tyčky. Na trestnou lavici poté v rychlém sledu putovali Šrek a Nedvěd a českobudějovičtí měli jedinečnou šanci vyrovnat. Téměř dvouminutové manévry pěti domácích hráčů ale tři Pražané přežili. Při hře čtyři na čtyři v závěru třetiny nezužitkoval Turkovu přihrávku Jasečko.

Ve 49. minutě měl příležitost znovu Turek, ale Bříza byl na místě. Nájezd dvojice Žemlička - Zelenka na druhé straně pro změnu zastavil Hudáček. Živěji pak bylo opět před Břízou, kam vyslal Štraub zadovkou najíždějícího Ondřeje, stav se však neměnil ani po Michálkově teči Jasečkova nahození. Pět minut před sirénou Bartoš dokonce nastřelil tyčku, zoufalé snažení domácích bylo korunováno bezzubou power play trvající minutu a půl.

Jaroslav Pouzar (České Budějovice):
Hráčům nemůžeme vytknout, že nebojovali, pouze ve druhé třetině měli na chvíli menší výpadek. Bohužel naše bolest, kterou je neproměňování šancí, a také výkon brankáře Břízy nás připravili minimálně o
bod.
Alois Hadamczik (Sparta Praha): Budějovičtí nemohou být smutní, že prohráli. Měli důraz, opticky větší tlak, dobře bruslili i napadali a předvedli kvalitní výkon. Z našeho týmu bych vyzdvihl gólmana Břízu a velmi dobrý přístup celého mužstva.

Branky a nahrávky: 4. Štraub (Rob) - 18. Havelka (Tomík), 25. Kratěna (Jiruš, Kubinčák). Rozhodčí: Rejthar - Blümel, Šátava. Vyloučení: 5:7 navíc Srdínko a Bříza (oba Sparta) oba 10 minut. Diváci: 3978.
České Budějovice: Hudáček - Jindra, Babka, Suchánek, Barinka, Jasečko, Kotaška - Šimánek, Turek, Bartoš - Ondřej, Štraub, Rob - Míka, Michálek, Procházka.
Sparta: Bříza - Ptáček, Šrek, Nedvěd, Srdínko, Richter, Jiruš, od 14. navíc Slavík - Zelenka, Martinec, Žemlička - Kratěna, Kubinčák, Tomajko - Tomík, Leška, Havelka.

Slavia - Liberec 1:0 v prodl.

Hokejisté Slavie porazili doma po velkém trápení Liberec 1:0 v prodloužení. Gól druhého týmu extraligy vstřelil ve třetí minutě nastaveného času Sailer. Brankář Slavie Málek udržel posedmé v sezóně čisté konto a podruhé proti tomuto soupeři.

Jiří Kalous (Slavia):
Pro nás jsou to velmi cenné dva body, protože jsme hráli už třetí utkání ve čtyřech dnech. Liberec hraje a předvádí nepříjemný styl hry, řekl bych až úpolový, proti kterému je těžké něco vymyslet. Musím ale hráče pochválit,
bojovali až do konce.
Karel Dvořák (Liberec): Nedostali jsme gól v základní hrací době, což je pro nás úspěch. Hráli jsme dobře hlavně v defenzívě, bod si zasloužíme. Potvrdili jsme, že venku hrajeme lépe.

Branka: 63. Sailer. Rozhodčí: Kolísek - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:11, navíc Jaroš (Slavia), Moravec (Liberec) oba 10 min. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 1:0. Diváci: 2000.
Slavia: Málek - Kadlec, Hejda, Novák, Kučera, Kolařík, Posmyk - Duda (43. Šaffer), Beránek, Sup - Hruška, Krátoška, Antoš - Sailer, Fadrný, Tomica - Jaroš, Klepiš, Jaroš.
Liberec: Falta - Jiří Hanzlík, Gřegořek, Pospíšil, Moravec, Kočí, Čakajík, Holub, Vála - Kropáč, Straka, Musil - Jiří Kudrna, Kašpařík, Novák - Rozsíval, Plodek, Hájek -
Jankových, Moskal, Víšek.

Alois Hadamczik šéfuje lavičce Sparty v extraligovém zápase.

Havířovský Tomáš Sršeň sleduje pohyb puku.

Havířovský gólman Jakub Čech se marně natahuje po puku, který směřuje do jeho branky.

Jeden ze soubojů u mantinelu.

Závar před brankou Znojma.

V utkání na ledě Karlových Varů se poprvé představil v dresu Vítkovic Vladimír Vůjtek.